به گزارش خبرنگار شهرکریمه به نقل از راشا تودی، اپل ساخت یکی از بهترین تولیدات خود یعنی آیفون۱۱ را در کارخانه فاکس‌کان در شهر شمالی چنای هند آغاز کرده است. این یک پیروزی بزرگ برای طرح نوآورانه نارندرا مودی نخست وزیر این کشور با عنوان «ساخت هند» است.  وزیر بازرگانی هند در روز جمعه خبر […]


به گزارش خبرنگار شهرکریمه به نقل از راشا تودی، اپل ساخت یکی از بهترین تولیدات خود یعنی آیفون۱۱ را در کارخانه فاکس‌کان در شهر شمالی چنای هند آغاز کرده است. این یک پیروزی بزرگ برای طرح نوآورانه نارندرا مودی نخست وزیر این کشور با عنوان «ساخت هند» است.

 وزیر بازرگانی هند در روز جمعه خبر آغاز ساخت آیفون ۱۱ در هند را در توییتر اعلام کرد.

 طبق اطلاعات منابع صنعتی، محموله کوچکی از آیفون های ساخته شده در هند به خرده فروشی های این کشور منتقل شده اند ولی تولید این محصول در حال حاضر محدود است. اپل امیدوار است بتواند تولید خود در هند را افزایش دهد. این شرکت همچنین قصد دارد آیفون اس ای ۲۰۲۰ را هم در کارخانه ویسترون در نزدیکی بانگالور بسازد.

 این شرکت بزرگ فناوری آمریکا به دنبال راه هایی برای کاهش وابستگی به چین است. اکثر مدل های آیفون در حال حاضر در چین ساخته می شوند. اپل قصد دارد بر دومین بازار بزرگ گوشی های همراه در دنیا یعنی هند تمرکز داشته باشد.

 دهلی نو ماه گذشته از طرح ۶٫۶ میلیارد دلاری خود برای جذب تولیدکنندگان برتر گوشی همراه پرده برداشت.

 اپل سالهاست به دنبال راهی برای افزایش تولید در هند است ولی برای پیدا کردن تولید کنندگانی که از استانداردهای ایمنی و کیفیت آن پیروی کنند، مشکل داشت.

 انتهای پیام/۱۴۶