دوشنبه, ۱۵ خرداد , ۱۴۰۲ Monday, 5 June , 2023×
دشمن می‌خواهد با ایجاد اضطراب و استرس در جامعه، ایجاد ناامنی کند
شناسه : 97278
0
حجت‌الاسلام والمسلمین مومنی:

یکی از اساتید حوزه علمیه تاکید کرد: دشمنان ما امروز می‌خواهند با ایجاد اضطراب و استرس در جامعه، ناامنی بوجود بیاورند؛ نگرانی‌ها وجود دارد و مسئولان باید برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور تلاش بیشتری کنند اما تقویت ارتباط با خدای متعال، اضطراب و استرس را برطرف می‌کند.

ارسال توسط : نویسنده : مجتبی امیرفرزانه
پ
پ

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فرهنگی شهر کریمه، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید حسین مومنی طی سخنانی امشب در شبستان امام خمینی (ره) حرم مطهر حضرت معصومه (س) گفت: اگر حیات دنیوی انسان از برنامه‌ی جامع و هدفمندی بهره‌مند باشد، آسیب‌هایی که جامعه امروز به آن مبتلا است، گریبانش را نخواهد گرفت.

 

وی با اشاره به اینکه اضطراب، استرس، تشویش خاطر و آینده‌نگرانی از جمله آسیب‌های امروز جامعه است، اظهار کرد: این آسیب‌ها باعث می‌شود که مردم به استفاده از قرص‌هایی رو بیاورند که به روح و روان آنها به شدت لطمه وارد می‌کند.

 

این سخنران حرم بانوی کرامت افزود: توسط مراکز مشاوره‌ای بررسی شده که این اضطراب‌ها باعث می‌شود فرد به استفاده از دخانیات، مواد مخدر و مشروبات الکلی مبتلا شود که این‌ها آسیب جدی به روح و روان انسان وارد می‌کند.

 

وی بیان کرد: با قدری تأمل و نگاه به مسائل روز متوجه می‌شویم، افرادی که توانسته‌اند حیات دنیوی خود را ببندند و تاثیرگذار در جامعه باشند، برخوردار از نظم در زندگی هستند که برگرفته از برنامه جامع و کاملی باشد و این آسیب‌ها را دفع و رفع می‌کند؛ این برنامه را قرآن کریم و روایات و احادیث اهل بیت (علیهم السلام) در قالب دین مقدس اسلام برای انسان تشریح کرده است.

 

استاد حوزه علمیه ادامه داد: دین مجموعه‌ای است از قواعد ارزشی که سعادت دنیا و آخرت ما بستگی به رعایت آن قوانین دارد؛ دنیای ما با تأسی به دین آباد می‌شود.

 

وی با اشاره به تغییرات اقتصادی اخیر در کشور، عنوان کرد: قدردان زحمات مسئولان هستیم اما برای اقتصاد کشور باید تلاش بیشتری کنند؛ باید کارهای کوتاه مدت و مسکنی در کنار جراحی اقتصادی باید انجام شود.

 

مومنی تصریح کرد: بعضی از افرادی که بانیان وضع موجود کشور هستند، هنوز در مسئولیت‌های کلیدی قرار دارند و ما نسبت به این موضوع گله‌مند هستیم.

 

وی خاطرنشان کرد: دشمنان ما امروز با ایجاد اضطراب و استرس می‌خواهد در جامعه ناامنی بوجود بیاورند؛ نگرانی‌ها هست و ما منکرش نیستیم اما تقویت ارتباط با خدای متعال، اضطراب و استرس را برطرف می‌کند.

 

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.