یکی از اساتید حوزه علمیه تاکید کرد: دشمنان ما امروز می‌خواهند با ایجاد اضطراب و استرس در جامعه، ناامنی بوجود بیاورند؛ نگرانی‌ها وجود دارد و مسئولان باید برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور تلاش بیشتری کنند اما تقویت ارتباط با خدای متعال، اضطراب و استرس را برطرف می‌کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فرهنگی شهر کریمه، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید حسین مومنی طی سخنانی امشب در شبستان امام خمینی (ره) حرم مطهر حضرت معصومه (س) گفت: اگر حیات دنیوی انسان از برنامه‌ی جامع و هدفمندی بهره‌مند باشد، آسیب‌هایی که جامعه امروز به آن مبتلا است، گریبانش را نخواهد گرفت.

 

وی با اشاره به اینکه اضطراب، استرس، تشویش خاطر و آینده‌نگرانی از جمله آسیب‌های امروز جامعه است، اظهار کرد: این آسیب‌ها باعث می‌شود که مردم به استفاده از قرص‌هایی رو بیاورند که به روح و روان آنها به شدت لطمه وارد می‌کند.

 

این سخنران حرم بانوی کرامت افزود: توسط مراکز مشاوره‌ای بررسی شده که این اضطراب‌ها باعث می‌شود فرد به استفاده از دخانیات، مواد مخدر و مشروبات الکلی مبتلا شود که این‌ها آسیب جدی به روح و روان انسان وارد می‌کند.

 

وی بیان کرد: با قدری تأمل و نگاه به مسائل روز متوجه می‌شویم، افرادی که توانسته‌اند حیات دنیوی خود را ببندند و تاثیرگذار در جامعه باشند، برخوردار از نظم در زندگی هستند که برگرفته از برنامه جامع و کاملی باشد و این آسیب‌ها را دفع و رفع می‌کند؛ این برنامه را قرآن کریم و روایات و احادیث اهل بیت (علیهم السلام) در قالب دین مقدس اسلام برای انسان تشریح کرده است.

 

استاد حوزه علمیه ادامه داد: دین مجموعه‌ای است از قواعد ارزشی که سعادت دنیا و آخرت ما بستگی به رعایت آن قوانین دارد؛ دنیای ما با تأسی به دین آباد می‌شود.

 

وی با اشاره به تغییرات اقتصادی اخیر در کشور، عنوان کرد: قدردان زحمات مسئولان هستیم اما برای اقتصاد کشور باید تلاش بیشتری کنند؛ باید کارهای کوتاه مدت و مسکنی در کنار جراحی اقتصادی باید انجام شود.

 

مومنی تصریح کرد: بعضی از افرادی که بانیان وضع موجود کشور هستند، هنوز در مسئولیت‌های کلیدی قرار دارند و ما نسبت به این موضوع گله‌مند هستیم.

 

وی خاطرنشان کرد: دشمنان ما امروز با ایجاد اضطراب و استرس می‌خواهد در جامعه ناامنی بوجود بیاورند؛ نگرانی‌ها هست و ما منکرش نیستیم اما تقویت ارتباط با خدای متعال، اضطراب و استرس را برطرف می‌کند.

 

انتهای پیام/

  • نویسنده : مجتبی امیرفرزانه