عضو ارشد جنبش حماس فلسطین تصریح کرد: برپایی نماز جمعه نشان‌دهنده وحدت امت اسلامی در جهان است که باعث حساسیت و ترس دشمنان شده و آنها هرچه تلاش کنند که این اتحاد را از بین ببرند، به وسیله نماز جمعه نمی‌توانند.

به گزارش پایگاه خبری فرهنگی شهر کریمه، «اسامه حمدان» عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس»، امروز طی گفت‌وگویی در خصوص علت حساسیت و ترس دشمنان از اقامه نماز جمعه مسلمین اظهار کرد: برپایی نماز جمعه نشان از وحدت امت اسلامی در جهان دارد و هرچه آن‌ها بخواهند تلاش کنند این اتحاد امت را از بین ببرند، به وسیله اقامه نماز جمعه نمی‌توانند.

 

وی با بیان اینکه نماز جمعه همانند یک انرژی از نظر اعتقادی و سیاسی برای مسلمین است، افزود: دلیل دوم حساسیت دشمنان از اقامه نماز جمعه، نشان‌دهنده بودن راه و روش زندگی و برخورد با دیگران برای انسان‌ها است.

 

عضو ارشد جنبش حماس با اشاره به این‌که همه مردم فلسطین خودشان را ملزم به اقامه نماز جمعه می‌دانند، عنوان کرد: جنبش مقاومت اسلامی فلسطین از هر فرصتی استفاده می کند تا نماز جمعه هر هفته برپا شود، اما دشمنان و اسرائیلی‌ها اجازه نمی‌دهند که این نماز عبادی سیاسی اقامه شود مثلاً امروز که نماز جمعه در مسجدالاقصی است، نیروهای اشغالگر نمی‌گذارند که مردم وارد مسجد شوند.

 

وی اضافه کرد: رژیم اشغالگر قدس محدودیت خاصی برای مردم در روز جمعه ایجاد کرده است و آنها می‌دانند که اگر مسجد باز شود، احتمال می‌رود حدود چهارصدهزار نفر در صفوف نماز جمعه حاضر شوند.

 

حمدان با تاکید بر اینکه مردم فلسطین واقف‌اند که ملت ایران پشتیبان و در کنار آنها است، تصریح کرد: امام خمینی (ره) حتی قبل از پیروزی انقلاب خیلی بر مسئله قدس اشاره می‌کردند و سخنرانی‌های بسیاری درباره روز قدس داشتند که در نهایت امروز آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را «روز جهانی قدس» نامگذاری کردند؛ همچنین مقام معظم رهبری چند سال پیش اعلام کردند که ما در کنار شما هستیم تا فلسطین به پیروزی برسد.

 

وی ادامه داد: درست است که دشمنان شاید بخواهند این را القا کنند که مردم فلسطین تنها هستند اما ملت این کشور می‌دانند که ایران پشتیبان آنها برای پیروزی هست.

 

عضو دفتر سیاسی حماس در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم که پیروزی بر رژیم اشغالگر به زودی محقق شود و ما و دوستان امت اسلامی که کنار مقاومت ایستادند نماز جمعه را در مسجدالاقصی برپا کنیم و این روسیاهی و پشیمانی برای کسانی خواهد بود که حامی اشغالگران هستند.

 

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس قم