استاندار قم با صدور بیانیه ای به مناسبت روز پاسدار و جانباز آورده است:جانبازان سند عزت، افتخار و جاودانگی این ملت بزرگ و مظهر شجاعت و ایثار و از خودگذشتگی هستند که پرچم خونین انقلاب حسینی را با نثار جان خویش بر فراز قلل مرتفع تاریخ به اهتزاز در آورده‌ اند.

در این بیانیه  آمده است: سوم شعبان خجسته سالروز ولادت با سعادت اسوه آزادگان جهان و حماسه آفرین واقعه جاودان عاشورا حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) و روز پاسدار یادآور ایثار، جان فشانی و حماسه آفرینی های غیور مردان سپاه همیشه سرافراز است.
در این پیام آمده است: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، از بدو تأسیس تاکنون و به عنوان دژ مستحکم نظام و بازوی پرتوان انقلاب اسلامی، حضور پر صلابت و پرتوانی را در عرصه های مختلف دفاعی، امنیتی، سازندگی و فرهنگی داشته است. جمله معروف امام راحل مبنی بر این که «اگر سپاه نبود کشور هم نبود» بیانگر عظمت و جایگاه ویژه این نهاد مقدس است و مبارک باد سالروز ولادت با سعادت علمدار نام آور حماسه کربلا حضرت ابوالفضل‌العباس (ع) و روز جانباز بر تمامی جانبازان سرافراز انقلاب اسلامی این سروقامتان همیشه جاوید و استوار و سند عزت، افتخار و جاودانگی این ملت بزرگ و مظهر شجاعت و ایثار و از خودگذشتگی، که پرچم خونین انقلاب حسینی را با نثار جان خویش بر فراز قلل مرتفع تاریخ به اهتزاز در آورده‌ اند.
بیانیه حاکیست:‌فرارسیدن خجسته میلاد با سعادت پیشوا و سرور آزادگان جهان ، حضرت امام حسین (ع) و «روز پاسدار» و فرخنده ولادت علمدار بزرگ عرصه ایثار و حماسه حضرت ابوالفضل العباس(ع) و« روز جانباز » را به تمامی پاسداران و جانبازان پر افتخار میهن اسلامی به ویژه پاسداران و جانبازان غیور و سرافراز استان مقدس قم تبریک و تهنیت عرض کرده و عزت، اقتدار،سرافرازی و سربلندی روزافزون ایران اسلامی را از درگاه ایزد منان مسالت دارم.