استاندار قم گفت: به‌دنبال تقویت همکاری‌های مشترک و دوجانبه با کشور عراق هستیم.

به گزارش شهر کریمه، به‌نقل از روابط‌عمومی استانداری قم، سید مهدی صادقی در دیدار با قاسم الاعرجی وزیر کشور عراق که در محل استانداری انجام گرفت، در سخنانی ضمن خیرمقدم، روابط جمهوری اسلامی ایران با عراق را دیرینه، اعتقادی و تاریخی خواند.

استاندار قم با اشاره به همکاری و تجربه دو کشور ایران و عراق در زمینه مبارزه با تروریسم اظهار داشت: امیدواریم با تقویت نیروهای مردمی عراق شاهد پاک‌سازی کامل منطقه و نابودی گروه‌های تکفیری باشیم.

صادقی با ابراز خرسندی از میزبانی وزیر کشور عراق، به وجود زمینه‌های مشترک همکاری بین قم و عراق اشاره کرد و افزود: به دنبال تقویت همکاری‌های مشترک و دوجانبه با کشور عراق هستیم.

وزیر کشور عراق نیز در این جلسه با اشاره به حضور خود در ایران، مهم‌ترین هدف از سفر به قم را زیارت بارگاه کریمه اهل‌بیت(س) دانست.

قاسم الاعرجی اقامت تعداد زیادی از اتباع عراقی در قم را مورد توجه قرار داد و با قدردانی از زحمات مردم و مسئولان قمی افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره تعامل بسیار خوبی با کشور عراق در زمینه‌های مختلف داشته است.

وی با اشاره به تجربیات ایران در زمینه‌های دفاعی و مقابله با تحرکات تروریستی خاطرنشان کرد: تشکیل کمیته مشترکی برای انتقال تجربیات ایران به عراق در دستور کار قرار دارد.

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم نیز در این جلسه در گزارشی از اقدامات مربوط به مراسم اربعین، از همکاری‌های مسئولان عراقی در فراهم ساختن امکانات میزبانی از زائرین ایرانی قدردانی کرد.