مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم گفت: از آغاز تعطیلات نوروزی تا پایان روز دوازدهم فروردین ماه جاری، ۳۹۶ هزار و ۷۳۸ تن در مراکز اقامتی استان اسکان یافتند.

به گزارش شهرکریمه عیسی رضایی ، اظهار داشت: در روز شنبه ۱۲ فروردین ماه چهار هزار و ۴۹۰ تن در هتل ها، هتل آپارتمان ها و مهمانپذیرها اقامت پیدا کردند.
رئیس کمیته اسکان ستاد تسهیلات نوروزی و خدمات سفر قم همچنین تعداد مسافران اسکان یافته در مدارس را در این روز یک هزار و ۴۳۷ تن و همچنین سایر مراکز اقامتی را چهار هزار و ۴۳۴ تن عنوان کرد و افزود: ۲ هزار و ۶۳۶ تن نیز در چادرهای مستقر شده در محل نمایشگاه بین المللی قم اسکان داده شدند و آمار کل اسکان یافتگان در این روز ۱۲ هزار و ۹۱۳ تن بوده است.
رضایی با بیان این که آمار اقامت زائران در هتل های استان نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش پیدا کرده است، افزود: با توجه به ای نکه هنوز آمار درستی از اسکان زائران در مدارس از سوی آموزش و پرورش ارائه نشده، امکان مقایسه دقیق اقامت صورت گرفته در کل مراکز اقامتی استان از ابتدای تعطیلات در مقایسه با سال ۹۵ وجود ندارد.
قم دارای بیش از ۱۱ هزار تخت برای پذیرش زائران و مسافران است که در شرایط اضطراری و بالا رفتن حجم بالای جمعیت، امکان اسکان تا ظرفیتی بالغ بر ۱۵ هزار تن را نیز دارد.