شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی و توزیع عادلانه آب، اقدام به اصلاح و بازسازی شبکه  توزیع آب شرب روستای کرمجگان نمود. به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم؛ دکتر محمد احمدی جبلی مدیرعامل شرکت آبفار قم با بیان اینکه فرسودگی تاسیات آبرسانی به هدر […]

شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی و توزیع عادلانه آب، اقدام به اصلاح و بازسازی شبکه  توزیع آب شرب روستای کرمجگان نمود.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم؛ دکتر محمد احمدی جبلی مدیرعامل شرکت آبفار قم با بیان اینکه فرسودگی تاسیات آبرسانی به هدر رفت آب منجر می شود، افزود: روستای کرمجگان به عنوان یکی از بزرگ ترین روستاهای استان با فرسودگی قابل توجه  شبکه آب مواجه است که علاوه بر هدر رفت آب به علت کوهستانی بودن روستا نیز در برخی نقاط بعضا با تامین فشار آب مواجه می شود.
وی افزود: پروژه اصلاح و بازسازی شبکه توزیع آب شرب روستا با پیشرفت 32 درصدی در حال اجراست و امید است طبق برنامه ریزی های انجام شده در دهه مبارکه فجر به بهره برداری برسد.
احمدی جبلی با اشاره به تامین منابع مالی پروژه از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی اظهار داشت: تا کنون حدود 25 درصد از اعتبارات تخصیص یافته و مابقی آن نیز به تناسب پیشرفت کار تخصیص داده خواهد شد.
وی در پایان افزود: در این راستا مطالعه و اصلاح و بازسازی تاسیسات آبرسانی در سطح کلیه روستاهای استان که تاسیسات آنها در حال فرسودگی است همچنان ادامه داشته و با تکمیل عملیات در حال اجرا، میزان هدر رفت آب به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت.