مسئول مسجد مقام و شبستان‌های مسجد مقدس جمکران گفت: نماز عید سعید فطر ساعت هشت صبح روز عید به امامت آیت‌الله مقتدایی در مسجد مقدس جمکران اقامه می‌شود.

به گزارش شهر کریمه، به‌نقل از روابط‌عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام یاسین حسین‌آبادی از برپایی نماز عید سعید فطر در این مسجد مقدس خبر داد و اظهار داشت: نماز عید سعید فطر، ساعت هشت صبح روز عید به امامت آیت‌الله مقتدایی در مسجد مقدس جمکران برگزار می‌شود.

وی افزود: در روز عید سعید فطر، گروه‌های ویژه برای دریافت فطریه نمازگزاران در مکان‌های مختلف مسجد حضور دارند و نمازگزاران می‌توانند برای پرداخت فطریه به گروه‌های مسئول مراجعه کنند.

مدیر مسجد مقام و شبستان‌های مسجد مقدس جمکران در ادامه با اشاره به برگزاری مراسم اعتکاف رمضانیه این مسجد در روزهای پایان ماه مبارک رمضان، تصریح کرد: مسجد مقدس جمکران امسال برای نخستین بار هم‌زمان با روزهای پایانی ماه مبارک رمضان یعنی (پنجشنبه، جمعه و شنبه ، ۲۷، ۲۸ و ۲۹)، این آیین را برگزار کرد که امروز مغرب به اتمام می‌رسد.

وی تأکید کرد: برنامه‌های مختلف و متنوع معنوی برای بهره‌مندی هر چه بیشتر معتکفین از فرصت ماه مبارک رمضان در این سه روز پیش‌بینی‌شده است که ازجمله این برنامه‌ها می‌توان به تشکیل حلقه‌های معرفت، صحیفه خوانی(صحیفه سجادیه)، سخنرانی، قرائت قرآن و … اشاره کرد.

‌حسین‌آبادی خاطرنشان کرد: با توجه به تجربه نخست مسجد مقدس جمکران برای برپایی مراسم اعتکاف، این برنامه تنها برای برادران در نظر گرفته‌شده است و با توجه به محدودیت ظرفیت پذیرش معتکف، تعداد ۳۰۰ نفر از میان برادران متقاضی برای شرکت در اعتکاف رمضانیه شرکت کردند.