به گزارش خبرنگار شهرکریمه، آیت‌الله حسینی بوشهری عصر دوشنبه در همایش میعاد با عرفه که به صورت مجازی از سوی حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت به مناسبت شهادت امام باقر (ع) برگزار شد؛ علم و صبر را از ویژگی‌های امام محمد باقر (ع) بیان کرد و افزود: امام باقر (ع) همچون […]به گزارش خبرنگار شهرکریمه، آیت‌الله حسینی بوشهری عصر دوشنبه در همایش میعاد با عرفه که به صورت مجازی از سوی حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت به مناسبت شهادت امام باقر (ع) برگزار شد؛ علم و صبر را از ویژگی‌های امام محمد باقر (ع) بیان کرد و افزود: امام باقر (ع) همچون کوه صبور و بردبار بود و در برابر مشکلات ایستاد.

وی افزود: امام باقر (ع) در دوران حیات پر برکتش پرسش‌های مردم را بسیار دقیق و قوی پاسخ می‌دادند، حتی عالمانی که از طرف حکومت مأمور بودند سوالات بسیار دشوار را طرح کنند با پاسخ‌های عالمانه دقیق و محکم روبرو می‌شدند.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با اشاره به سو استفاده برخی از گروه‌ها از قرآن برای مخالفت با اهل بیت (ع) گفت: امام باقر (ع) برای مقابله با این فتنه، بیشترین تلاش را در تفسیر قرآن کریم گذاشت و شاگردان بسیاری نیز تربیت کردند و راه اجتهاد را برای مقابله با بدعت‌ها هموار کردند.

وی با اشاره به تلاش‌های علمی امام باقر (ع) گفت: برخی تصور می‌کردند اما م باقر (ع) با جهاد و مبارزه با حکومت اموی است اما در واقع شرایط ایجاب می‌کرد تا امام به تربیت شاگردانی به عنوان سرمایه‌های دین بپردازد.

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به اینکه برخی بر این باور بودند در شرایطی که اموی و عباسی در حال منازعه هستند ما باید با آنها وارد جنگ شویم گفت: امام باقر (ع) با توجه به ضعف اعتقادی و دینی مردم در آن زمان جهاد را تقویت مبانی دینی شیعیان می‌دانست.