رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی قم گفت: این مرکز در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی، 592 ماموریت برای انتقال بیماران و مصدومان حوادث رانندگی به بیمارستان انجام داد.  به گزارش شهرکریمه به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، محمدرضا حسنی روز پنجشنبه در گفت و گویی افزود: در این 2 […]

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی قم گفت: این مرکز در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی، 592 ماموریت برای انتقال بیماران و مصدومان حوادث رانندگی به بیمارستان انجام داد.

 به گزارش شهرکریمه به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، محمدرضا حسنی روز پنجشنبه در گفت و گویی افزود: در این 2 روز سه هزار و 305 تماس با مرکز اورژانس برقرار که منج به انجام 591 ماموریت شد.

وی اضافه کرد: از این تعداد ماموریت، 529 ماموریت شهری و 62 مورد نیز جاده ای بوده که 190 ماموریت سهم تصادف ها بوده است.
وی گفت: تصادف های به ثبت رسیده در این 2 روز، 223 مجروح برجای گذاشت که از این تعداد 80 مورد به صورت سرپایی درمان و 142 تن نیز جهت پیگیری مراحل درمانی به مراکز درمانی سطح شهر قم منتقل شدند.
حسنی با اشاره به این که در این ایام تصادف منجربه فوت نداشته ایم، گفت: 130 مورد از ماموریت های ثبت شده اورژانس در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی مربوط به تصادفات موتورسیکلت سوارها بوده است که حدود 25 درصد از ماموریت های اورژانس در این 2 روز را به خود اختصاص داده است.
وی خاطرنشان کرد: از این تعداد تصادف 127 مورد در داخل شهر قم و تعداد 3 تصادف نیز در جاده های مواصلاتی استان قم صورت گرفت که حاصل آن 151 مجروح بوده است.
وی هم چنین گفت: در این مدت تعداد سه هزار و 800 تن به اتوبوس آمبولانس و آمبولانس های اورژانس 115 مستقر در جوار حرم حضرت معصومه(س) مراجعه کرده اند که 19 تن از مراجعه کنندگان به مراکز درمانی سطح شهر منتقل شدند.
به گفته حسنی، مرکز اورژانس 115 قم در 2 روز گذشته، با استقرار 50 دستگاه آمبولانس، پنج دستگاه موتورلانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس در اطراف حرم کریمه اهل بیت(س) و بالگرد اورژانس 115 نسبت به پوشش کامل جاده ای و شهری اقدام کرده است.

** قدردانی استاندار قم از خدمات اورژانس 115 در تاسوعا و عاشورای حسینی
استاندار قم در بازدید و بررسی خدمات ارائه شده توسط اتوبوس آمبولانس و کارشناسان مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی قم، از تلاش های دانشگاه علوم پزشکی قم قدردانی کرد.
سید مهدی صادقی در این بازدید که رضا سیار فرماندار قم نیز حضور داشت، گفت: این خدمات بسیار ارزشمند است که با عشق و ارادت به امام حسین(ع) انجام می شود و امیدواریم مورد رضایت خداوند نیز قرار گیرد.
وی افزود: شاهد خدمات گسترده در این عرصه هستیم که از تلاش های صورت گرفته قدردانی می کنیم.