به گزارش خبرنگار شهرکریمه، عبدالرضا پورذهبی پیش از ظهر چهارشنبه در جلسه با مدیران فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم بر ضرورت حضور مستمر مبلغان متخصص در مناطق مشترک تأکید کرد و گفت: علاقه به مخاطبان و منطقه تبلیغی، امری مهم در جهت تبلیغ معارف دینی در مناطق مشترک خواهد بود. رئیس مرکز […]به گزارش خبرنگار شهرکریمه، عبدالرضا پورذهبی پیش از ظهر چهارشنبه در جلسه با مدیران فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم بر ضرورت حضور مستمر مبلغان متخصص در مناطق مشترک تأکید کرد و گفت: علاقه به مخاطبان و منطقه تبلیغی، امری مهم در جهت تبلیغ معارف دینی در مناطق مشترک خواهد بود.

رئیس مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور حضور غیرمستمر مبلغان متخصص را از آفات تبلیغی در مناطق مشترک دانست و افزود: تبلیغ در چنین مناطقی را از دو منظر می‌توان مورد توجه قرار داد، یک منظر مسائل تئوری، پایه‌ای و علمی و منظر دیگر که خیلی مهم می‌باشد، بخش عمل‌گرایانه است که جز با حضور مستمر و داشتن تخصص حاصل نمی‌گردد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به سکونت همزمان اهل تشیع و تسنن در یک منطقه ادامه داد: مبلغانی که در مناطق مشترک تبلیغ می‌کنند، باید مطالب تبلیغی خود را به گونه‌ای بیان کنند تا جمع بین دو مذهب شود، از طرفی اهانت به اهل تسنن صورت نگیرد و از طرفی دیگر از اصول و عقاید تشیع کاسته نشود؛ باید مطالب مشترک بین دو مذهب بیان و منتشر شود.

وی، بومی سازی محیط تبلیغی را امری مهم برشمرد و گفت: بومی سازی محیط، جز مقارنات فعالیت‌های تبلیغی است؛ به طور مثال، تبلیغ در استان کردستان با تبلیغ در استان سیستان و بلوچستان کاملاً متفاوت می‌باشد؛ در تبلیغ ۱۰ یا ۲۰ روزه شاید مشکلی برای مبلّغ پیش نیاید اما در بحث تبلیغ مستمر مبلغ باید در رفتار و گفتار خود دقت کافی و لازم را داشته باشد.

پورذهبی افزود: استان کردستان و دفتر نماینده ولی فقیه در این استان، پذیرای مبلغان متخصص در امر تبلیغ در مناطق مشترک بوده و آماده حمایت همه جانبه از طرح‌ها و فعالیت‌های دقیق مبلغان متخصص می‌باشد.