به گزارش پایگاه خبری شهرکریمه، مرتضی پیرانی، رایزن فرهنگی ایران در تانزانیا به منظور جلب مشارکت سفارت قطر در برگزاری نمایشگاه حجاب اسلامی و همچنین، گفت‌وگو درباره همکاری‌های فرهنگی و دینی با حضور در سفارت قطر در دارالسلام با «حسین بن احمد الحمید»، سفیر قطر در تانزانیا دیدار کرد. پیرانی با اشاره به برنامه رایزنی […]به گزارش پایگاه خبری شهرکریمه، مرتضی پیرانی، رایزن فرهنگی ایران در تانزانیا به منظور جلب مشارکت سفارت قطر در برگزاری نمایشگاه حجاب اسلامی و همچنین، گفت‌وگو درباره همکاری‌های فرهنگی و دینی با حضور در سفارت قطر در دارالسلام با «حسین بن احمد الحمید»، سفیر قطر در تانزانیا دیدار کرد.

پیرانی با اشاره به برنامه رایزنی فرهنگی ایران در تانزانیا برای برگزاری نمایشگاه حجاب اسلامی و اهداف این برنامه، گفت: این نمایشگاه به منظور نمایش فرهنگ پوشش اسلامی در کشورهای مختلف اسلامی برپا می‌شود.

رایزن فرهنگی کشورمان در ادامه با بیان اینکه نمایشگاه آثار نقاشی هنرمندان تانزانیایی درباره حجاب اسلامی در تانزانیا برگزار می‌شود، افزود: می‌توانیم برای اجرای برنامه‌های دینی و فرهنگی با سایر سفارتخانه‌های فعال در تانزانیا همکاری داشته باشیم و تحقق این مهم موجب همبستگی و وحدت بین مسلمانان خواهد شد.

وی در ادامه، خواستار مشارکت و همکاری سفارت قطر در برنامه‌های فرهنگی شد.

بنا به اعلام سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حسین بن احمد الحمید، سفیر قطر در تانزانیا نیز در این دیدار، از همکاری‌های مشترک در اجرای برنامه‌های رایزنی فرهنگی کشورمان در تانزانیا استقبال کرد.منبع