آخرین اخبار
اشتراک گذاری
۲۰ آذر ۱۴۰۰
کد مطلب : 39224

شهرکریمه،‌ یادداشت میهمان- کمیل خجسته: این مطلب درباره این دو عکس نیست. به بهانه! این دو است. ممکن است کسانی که این پارچه‌نوشته یا آن پوستر را طراحی کرده باشند به همین نیت زیر اقدام کرده‌ باشند.

 

چرا این شعارها دقیق نیست؟ محمد امین در مکه پیمان حلف‌الفضول را راه انداختند و جوانمردان مکه با آن پیمان به یاری فقرا و مستضعفین ‌شتافتند.آن روزها گذشت و در سیر تکامل آن یگانه مرد عالم به او رسالت و ماموریتی داده شد که همه زندگانی محمد پاک و جوانمرد دچار تحول شد. آنچنان که فرمود فوجدک ضالا فهدی روزی را که در ضلالت بودی و هدایت شدی که دنیای بعد از رسالت در زندگی پیامبر دچار چنان انقلابی شد که پیش از آن تاریکی به حساب می‌آمد. 

بعد از این ماجرا هم، حلف‌الفضول در ادبیات پیامبر جای خود را به انقلاب اجتماعی و در نهایت تشکیل حکومت مدینه داد.

شبیه همین داستان را درباره موسی(ع) داریم. پیامبر اولوالعزمی که شرایط قبل از بعثت خود را و انا‌ من‌ الضالین می‌داند که من قبل از این رسالت، از سیاه‌راهان بودم و این انقلاب موسوی بود که موسی نبی را اول منقلب کرد و انقلاب نبوی بود که خود محمد امین را زودتر منقلب کرد.

واقعیت اینست که ما فرزندان انقلاب خمینی هستیم. انقلابی که خودش حامی مستضعفین ، کارگران ، حاشیه‌نشینان و… بوده و هست. اگر انقلاب نبود که این امکان‌ها و ظرفیت‌ها برای مطالبه و پیگیری نبود. مطالبه رهبر همین انقلاب از جریان دانشجویی پیگیری همین چیزهاست و تلاش خود ایشان اینست تا شرایط گفتمانی و اجتماعی را برای این مطالبه‌گری عدالت‌ورزانه منصفانه فراهم کنند.

به همین خاطر است که واژه‌هایی مثل انقلاب در انقلاب غلط است. اساسا ذات انقلاب به تحول است و این انقلابی خردمند فعال است که می‌تواند آرمان خمینی را به جلو ببرد. 

انقلاب مثل یک نرم‌افزار عمل می‌کند که: ۱.ساختار غلط را ذوب می‌کند. ۲.ساختار جدید را می‌سازد. ۳.تثبیتش می‌کند. ۴.مطابق شرایط روز بازسازیش می‌کند.

همین انقلاب تا امروز ساختار طاغوت را برهم زده است. نظام مبتنی بر اسلام انقلابی را با قانون اساسی تثبیت کرده و الان وارد فاز گام دوم و دولت‌سازی یعنی ذوب دیوانسالاری ناکارآمد و پاسخ به مسائل زندگی مردم شده است. انقلاب چنان قدرتمند است که هیچ حلف‌الفضولی نمی‌تواند جایش را بگیرد.

دانشجوی انقلابی مسلمان هم زیر سایه جمهوری اسلامی است که می‌تواند یاریگر مستضعفین باشد و باید بین مستضعف و انقلاب پیوند برقرار کند که هرکدام از این دو قشر،منهای انقلاب خمینی معلوم نبود بر کدام قبله سمت و سویش بود.

هر آرمانی منهای انقلاب، در رسیدن به مقصدش ناکام خواهد ماند.

انتهای پیام/ 
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنیدمنبع

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.