آیت‌الله سید محمدعلی علوی‌گرگانی اظهار داشت: به دلیل اینکه قم خانه علما و مراجع بوده، بار کاری اداره فرهنگ و ارشاد در این استان بسیار سنگین است ازاین‌رو باید مواظب باشید تا اتفاقی ناخوش آیند رخ ندهد ، باید مواظب مسائل دینی بوده و تا جایی که امکان داشته مسائل دینی اعمال شود که شأن قم تاب جشن‌های آن‌چنانی و ناهنجار را ندارد.

به گزارش شهرکریمه  ، آیت‌الله سید محمدعلی علوی‌گرگانی در دیدار با مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد استان قم که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، اظهار داشت: استان قم از جایگاه ویژه و اهمیت بالایی برخوردار بوده به همین دلیل وجود اداره فرهنگ و ارشاد یک امر نافع خواهد بود.

وی بابیان اینکه اگر در قم حرکتی غیرشرعی رخ دهد اعتراض به آن از تمام جهان شنیده می‌شود، افزود: پیش نیامدن اتفاق ناخوش آیند در قم به اداره فرهنگ و ارشاد بستگی دارد ازاین‌رو باید مواظب باشید تا در قم حرکت نامناسبی رخ ندهد که نمی‌توان جواب ملت را داد.
آیت‌الله علوی گرگانی خاطرنشان کرد: باید مواظب مسائل دینی بوده و تا جایی که امکان داشته مسائل دینی اعمال شود که شأن قم تاب جشن‌های آن‌چنانی و ناهنجار را ندارد.
وی با اشاره به اینکه وظایف اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بسیار سخت است، تصریح کرد: به دلیل اینکه قم خانه علما و مراجع بوده، بار کاری اداره فرهنگ و ارشاد در این استان بسیار سنگین است ازاین‌رو باید مواظب باشید تا اتفاقی ناخوش آیند رخ ندهد.
مرجع تقلید شیعیان عنوان کرد: اداره فرهنگ و ارشاد ضمن اینکه باید از قم مراقبت کند باید تفکرش هم فرا استانی باشد، همچنین اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قم باید ناقل باشد و مسائل را به وزارت ارشاد منتقل کرده تا آن‌ها از مسئولیت و سمت خود برای پیشگیری استفاده کنند.
وی با تأکید بر اینکه باید از جشن‌ها و کنسرت‌هایی که در قم برگزار می‌شود جلوگیری کرد، ابراز کرد: پست وزارت ارشاد از همه وزارت خانه‌های دیگر مهم‌تر بوده به دلیل اینکه اداره فرهنگ و ارشاد با دین مردم سروکار دارد.
آیت‌الله علوی گرگانی با توصیه به مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد قم، بیان کرد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی باید با مراجع همراه باشد و از رهنمودهای آنان نهایت استفاده را ببرند.
توجه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به دغدغه علما و مراجع
در ابتدای این دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با بیان اینکه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نظر مراجع را سرلوحه کار این مجموعه قرار می‌دهد، اظهار کرد: این مجموعه با بهره‌گیری از نظرات مراجع و علما در تلاش است از ظرفیت‌های بالای شهر قم برای پیشبرد اهداف نظام اسلامی استفاده کند.
سید موسی حسینی کاشانی با بیان اینکه رهنمودهای مراجع و علما چراغ راه فعالیت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در قم است، تصریح کرد: در تلاش هستیم که تمام نظرات و راهنمایی مراجع تقلید و علما را در دستور کار خود قرار دهیم تا بتوانیم فعالیت خود را آنگونه که در شان استان قم و مورد قبول مراجع است ادامه دهیم.
وی با اشاره به شرایط خاص قم تأکید کرد: با توجه به اینکه شهر قم، پایگاه و ملجأ جهان تشیع است باید در انجام امور فرهنگی بیش از پیش دقت کرد و با ظرافت در راستای تحقق اهداف نظام اسلامی گام برداشت.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم ادامه داد: برای صدور فرهنگ انقلابی نیازمند آن هستیم که از نظرات علما و مراجع بهره برده و برنامه‌ریزی جدی در این زمینه صورت بگیرد.
وی اضافه کرد: عمل به دغدغه‌های فرهنگی مراجع تقلید از اولویت‌های اداره فرهنگ ارشاد اسلامی در انجام فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی مختلف در استان قم است تا اهداف و پیشرفتی که در سند چشم‌انداز فرهنگی این استان پیش بینی شده عملیاتی شود.
حسینی کاشانی ادامه داد: از مراجع درخواست داریم که با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همراه بوده و همواره چراغ راه این مجموعه در استان قم باشند.
منبع : تابناک