چهارشنبه, ۲ فروردین , ۱۴۰۲ Wednesday, 22 March , 2023 ساعت ×
باید در حوزه حجاب و نماز بیش از بیش تبلیغات داشته باشیم
شناسه : 94739
0
یکی از مراجع تقلید جهان تشیع:

آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی تاکید کرد: یکی از عوامل پیشرفت و تغییر فرهنگ استفاده از پلاکاردها و بنرهای سطح شهر بوده و از تأثیر آن نمی‌توانیم غافل باشیم، باید در حوزه حجاب و نماز بیش از بیش تبلیغات داشته باشیم زیرا مردم این فضاسازی‌ها را شبانه‌روز می‌بیند.

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش پایگاه خبری فرهنگی شهر کریمه، حضرت آیت‌الله‌العظمی ناصر مکارم شیرازی در دیدار با سید مرتضی سقائیان نژاد شهردار قم ضمن تأکید بر اطلاع‌رسانی از اقدامات شهرداری قم به مردم عنوان کرد: ارائه گزارش به مردم برای امید افزایی یکی از برنامه‌هایی است که باید در اولویت کاری تمام سازمان‌ها قرار گیرد.

 

وی با یادآوری تأثیر تبلیغات و فضاسازی شهری در حوزه فرهنگ گفت: یکی از عوامل پیشرفت و تغییر فرهنگ استفاده از پلاکاردها و بنرهای سطح شهر بوده و از تأثیر آن نمی‌توانیم غافل باشیم، باید در حوزه حجاب و نماز بیش از بیش تبلیغات داشته باشیم زیرا مردم این فضاسازی‌ها را شبانه‌روز می‌بیند.

 

این مرجع تقلید شیعیان اضافه کرد: برای تبلیغ و امربه‌معروف و نهی از منکر باید از ادبیات مناسب استفاده کرده و بار مثبت و منفی کلمات را در نظر بگیریم تا بتوانیم تأثیر این رهنمودهای را در تمام ایام سال بیشتر کرده و شهرداری باید اتاق فکری برای حوزه فرهنگ و تبلیغات داشته باشد.

 

وی تصریح کرد: استفاده از تبلیغات شهری تأثیرات زیادی در کنترل سایر آسیب‌های اجتماعی داشته و از نظر روانشناسی تأثیر زیادی دارد، زمانی برای کنترل جمعیت با همین روش توانستند فرهنگ جامعه را تغییر داده و باید از همین روش نیز برای ترویج فرهنگ اسلامی استفاده کنید.

 

آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی سپس به جایگاه شهر قم در جهان اشاره و خاطرنشان کرد: وجود بزرگ‌ترین حوزه علمیه اسلامی در شهر قم امتیازی است که باید در نظر گرفته شود و همچنین حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران به‌عنوان کانون‌های بزرگ فرهنگی باید به‌خوبی دیده شود و حتی شهر مشهد چنین امتیازاتی ندارد.

 

وی حضور توریسم مذهبی و علمی را موردتوجه قرارداد و یادآوری کرد: ما می‌توانیم با برجسته کردن نقاط قوت علمی و فرهنگی شهر قم از تمام دنیا مسافر داشته و شهرداری باید بادید شهر کلان جهانی شیعه به شهر قم نگاه کند تا همه اقدامات درشان و جایگاه قم باشد.

 

این مرجع عالیقدر افزود: مراکز تفریحی و گردشگری نیز باید در شأن این شهر باشد، شهرداری می‌تواند با زنده کردن مراکز فرهنگی شهر قم تحولی بزرگی را در این حوزه ایجاد کند، امروز مراکز فرهنگی راکد زیادی در شهر است که ظرفیت زیادی برای کار در حوزه فرهنگ دارد.

 

وی با اشاره به پیاده‌راه‌های اجراشده در پیرامون حرم مطهر بانوی کرامت اظهار کرد: باید رفت و آمد زائران در این مسیرها تسهیل شود تا تشرف به حرم مطهر راحت‌تر شود، توسعه شهر قم باعث می‌شود شهر قم دیده شود و مردم به تشیع روی بیاورند، باید شهر قم به‌عنوان خاستگاه انقلاب اسلامی و مرکز علمی تشیع در جهان یکی از پیشرفته‌ترین شهرهای دنیا باشد.

 

آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی به دوره عملکرد ۷ ساله دکتر سقائیان‌نژاد اشاره کرد و گفت: خداوند به شما توفیق خدمت در شهر قم را داده و اقدامات زیادی را در چند سال گذشته انجام داده‌اید که قابل‌تقدیر بوده و در آخرت برای شما به‌عنوان خیرات ثبت خواهد شد و بنده برای موفقیت شما دعا کرده و ان‌شاءالله توفیق خدمت بیشتر داشته باشید.

 

وی در پایان بر حل مشکل فرودگاه نیز تأکید کرد و اظهار داشت: شهر قم با توجه به جایگاه و حضور زائران و طلاب از تمام دنیا باید فرودگاه داشته و نباید از دنیا عقب باشد و توسعه شهر متوقف شود.

 

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.