فرماندار کاشان گفت: قرارگاه پدافند غیرعامل پرتویی کاشان تلاش می‌کند به کمک کلیه اعضاء رزمایش در استان‌های اصفهان و قم و با برنامه‌ریزی دقیق و جامع رکورد جدیدی از توانمندی‌های منطقه‌ای را بر اساس معیارهای ملی و جهانی ثبت کند. به گزارش شهرکریمه به نقل از خبرگزاری فارس کاشان، حمیدرضا مؤمنیان در جلسه هماهنگی رزمایش […]

فرماندار کاشان گفت: قرارگاه پدافند غیرعامل پرتویی کاشان تلاش می‌کند به کمک کلیه اعضاء رزمایش در استان‌های اصفهان و قم و با برنامه‌ریزی دقیق و جامع رکورد جدیدی از توانمندی‌های منطقه‌ای را بر اساس معیارهای ملی و جهانی ثبت کند.

به گزارش شهرکریمه به نقل از خبرگزاری فارس کاشان، حمیدرضا مؤمنیان در جلسه هماهنگی رزمایش پدافند پرتویی حضرت روح‌الله گفت: پدافند غیرعامل یک جریان مداوم و مؤثر بر حوادث قبل از وقوع حادثه است و ضروریست همواره آمادگی‌های خود را در مواجهه با بحران‌های طبیعی و حوادث احتمالی به‌روز نگاه ‌داریم.

وی افزود: برای برگزاری این رزمایش، اتوبان کاشان – نطنز از ساعت شش بامداد روز چهارم مهر تا ساعت 19 همین روز بر روی خودروهای عبوری مسدود خواهد شد.
فرماندار ویژه کاشان ادامه داد: از ساعت 9 صبح روز یکشنبه(چهارم مهر) رزمایش آغاز می شود و قرارگاه پدافند پرتویی کاشان بلافاصله تشکیل جلسه می دهد و تیم های رفع آلودگی، فعال و تیم های مدیریت افکار عمومی و کنترل اجساد فرضی نیز مشغول به کار می شوند.

وی افزود: رزمایش، کسب یک آمادگی موقت در زمان مشخص و ارائه گزارش به مقامات بالاتر نیست بلکه ارتقاء آمادگی‌ها در مواجهه با بحران‌ها و حوادث در همه زمان‌هاست که باید به صورت مستمر حفظ شود.

مومنیان همچنین از ایجاد کمیته های دهگانه برای برگزاری این رزمایش خبر داد و افزود: علاوه با سازمان پدافند غیرعامل کشور، از اصفهان، تهران و عوامل ذیربط در استان قم نیز برای برگزاری این رزمایش استفاده می شود.

فرماندار کاشان گفت: مقام معظم رهبری تأکید کرده‌اند رزمایش‌ها باید به واقعیت نزدیک باشد که در این زمینه بسیج امکانات، افزایش آمادگی‌های مردم و تمرین یک سناریوی نزدیک به واقعیت در اجرای رزمایش‌ها با اهمیت است.

وی با بیان اینکه رزمایش پرتویی از حساسیت ویژه‌ای نسبت به دیگر رزمایش‌ها برخوردار است تأکید کرد: آگاه‌سازی مردم و شهروندان نسبت به کلیه جوانب رزمایش کمک خواهد کرد تا غرض‌ورزی‌ها و سوءاستفاده‌های احتمالی دشمن و معاندین از رزمایش بی‌اثر شود.

مؤمنیان با بیان این‌که کاشان دارای اولین قرارگاه شهرستانی است که مسؤولیت اجرای یک رزمایش ملی به آن واگذار شده است، خاطرنشان کرد: قرارگاه پدافند غیرعامل پرتویی کاشان تلاش می‌کند به کمک کلیه اعضا رزمایش در استان‌های اصفهان و قم و با برنامه‌ریزی دقیق و جامع رکورد جدیدی از توانمندی‌های منطقه‌ای را بر اساس معیارهای ملی و جهانی ثبت کند.

وی با اشاره به امنیت بالای کاشان تصریح کرد: شرایط پسابرجام به‌گونه‌ای رقم خورده است که تنها مرکز غنی‌سازی کشور در این منطقه فعالیت می‌کند.

مؤمنیان خاطرنشان کرد:هرچند منطقه کاشان امن‌ترین نقطه در قلب کشور است با این وجود به واسطه حساسیت موضوع ضروری است آمادگی‌های لازم در مواجهه با خطرات و حوادث احتمالی را کسب کرده و ارتقاء دهیم.

فرمانده قرارگاه پدافند پرتویی کاشان تأکید کرد: اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی به عموم مردم منطقه به خصوص شهرستان‌های کاشان، آران و بیدگل و نطنز و بادرود از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است تا در روز همایش آمادگی لازم را داشته باشند و اطلاعات مستند و دقیق را از طریق منابع رسمی دریافت کنند.

وی ادامه داد: باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی و اطلاع‌رسانی کنیم تا از سوءاستفاده‌های احتمالی به واسطه پخش شایعات و انتشار اخبار نادرست جلوگیری به عمل آید.

مؤمنیان در پایان اذعان داشت: بنگاه‌های اطلاع‌رسانی بین‌المللی و دستگاه‌های تبلیغاتی کشورهای غربی مترصد فرصت هستند تا دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی را وارونه جلوه داده و شرایط کشور را سیاه نمایی کنند و برگزاری رزمایش پرتویی توانمندی‌های جمهوری اسلامی را در منظر جهانی به نمایش می‌گذارد.