کاندیدای ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر قم، گفت: برقراری عدالت و افزایش سرانه فضای سبز مسئله مهمی است که امیدواریم با توجه به منابع موجود بتوان سیاستگذاری مناسبی در این زمینه داشته باشیم

به گزارش شهرکریمه دیانی کاندیدای ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر قم، با بیان اینکه یکی از موضوعاتی که باید در شورای شهر به صورت ویژه به آن توجه داشت، شفاف سازی مباحث مالی و اقتصادی است اظهار داشت:  شفافیت مالی و در واقع هوشمند سازی مباحث مالی عملکرد شورای شهر و مدیریت شهری از جمله موارد مهمی است که باید در دستور کار شورای آینده شهر قم باشد.

کاندیدای ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر قم، گفت: موضوع جذب سرمایه گذاری و تسهیل در این راستا و نیز توجه به مقوله گردشگری و دیگر مباحث اقتصادی شهر نیز می بایست برای اعضای شورای شهر قم مهم باشد.

دیانی با بیان اینکه اتمام پروژه های نیمه کاره شهری در قم باید دستور کار شورای اسلامی آینده شهر قم باشد افزود: تعدادی از پروژه های عمرانی هم اکنون در سطح شهر فعال بوده و برخی نیز ممکن است با مشکلاتی مواجه باشند که یکی از اولویت ها شورای آینده پیگیری جدی طرح های بالای ۸۰ درصد پیشرفت است.

وی یکی از معضلات شهری قم را موضوع گردوغبار و ریزگردها برشمرد و عنوان کرد: در بعضی از سالها سطح وسیعی از استان قم بین ۱۶۹ تا بیش از ۲۰۰ روز شاهد پدیده گردو غبار بوده ایم که به همین دلیل انتخاب گونه های گیاهی سازگار با آب و هوا و شرایط اقلیمی قم مهم و حایز اهمیت است و از سویی دیگر ایجاد کمربند سبز جهت جلوگیری از ورود این ریزگردها که منشاء متفاوتی دارد ضروری است.

کاندیدای ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر قم، ابراز داشت: شورای اسلامی شهر در راستای ایفای نقش خود می بایست نگاه ویژه ای به مساجد داشته باشد و فعال کردن کارگروه هایی در این زمینه که می توانند در راستای احصا مشکلات و معرفی راهکارها موثر باشند، ضروری است و این امر موجب تقویت ارتباط بین شهروندان و اعضای شورای شهر باشد.

وی عنوان داشت: برخی دیگر از مشکلات اصلی شهر قم، حوزه ترافیک در هسته مرکزی شهر و کمبود پارکینگ در مناطق پرتردد شهری است که در این زمینه ها شورای آینده باید راهکارهای عملی داشته باشد.

دیانی ادامه داد: بازچرخانی آب منازل، گسترش آبیاری قطره ای و مدیریت مصرف آب در آبیاری فضای سبز، ممانعت از تغییر کاربری ها به خصوص در مورد باغات موجود در سطح شهر، توجه به مباحث محیط زیستی، تقویت ارتباط مجموعه مدیریت شهری با دانشگاه ها در راستای تقویت بنیه مطالعاتی پروژه ها، ساماندهی بافت فرسوده و نیز ساماندهی کارگران ساختمانی  از دیگر موضوعات مهمی است که باید بدان توجه داشت.

وی همچنین ابراز داشت: از جمله چالش برانگیزترین مشکلات موجود سطح شهر در مناطق مختلف، آبگرفتگی معابر در فصول زمستان و پاییز و حتی در زمان بارش باران های شدید بهاری است که در این زمینه باید کار مطالعاتی جامعی انجام داد و تلاش شود تا این معضل به حداقل خود برسد که در این زمینه نیازمند تقویت زیرساخت های شهری هستیم.

کاندیدای ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر قم، تقویت ارتباط بدنه شورا با شهروندان را مهم برشمرد وافزود: به نظر می رسد در این حوزه ضعف هایی وجود دارد که باید برنامه ریزی مناسبی در جهت تقویت ارتباط بین مردم و شورا صورت گیرد که در این راستا ایجاد کارگروه های محلی برای شناسایی مشکلات و حل آنان ضرورت دارد.

وی همچین بر تقویت ارتباط مجموعه مدیریت شهری با سایر دستگاه ها، احداث مجموعه های فرهنگی ورزشی، تقویت ورزش همگانی، شفافیت در تمامی موضوعات و ادامه ساماندهی وانت بارها در سطح شهر تاکید کرد.

دیانی گفت: برقراری عدالت و افزایش سرانه فضای سبز مسئله مهمی است که امیدواریم با توجه به منابع موجود بتوان سیاستگذاری مناسبی در این زمینه داشته باشیم؛ هر چند که در برخی از مناطق شهری شاهد وسعت فضای سبز مناسبی هستیم.

وی با اشاره به اولویت های فضای سبز در قم بیان داشت: حفظ لکه های موجود، ایجاد لکه های سبز در پیرامون شهر، عملیاتی نمودن عدالت شهری در توزیع سرانه ها برای رسیدن به یک وضعیت مطلوب در لکه های سبز شهری از جمله موضوعات مهم در زمینه فضای سبز است.

 

کاندیدای ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر قم، ادامه داد: مدیریت روان آب های شهری و کنترل پایش آب های زیرزمینی از کارکردهای مهم فضای سبز شهری است و از طرفی می بایست هرگونه تغییر کاربری فضای سبز در مناطق ۸ گانه شهری قم ممنوع باشد و به این موضوع نیز توجه داشت که درختکاری عامل تزریق حیات و نشاط اجتماعی به جامعه است.

وی با بیان اینکه باید به نیازها و مشکلات سالمندان در فضای شهری توجه ویژه ای داشت افزود: بررسی شاخص های زیست محیطی و سلامت شهری و الزام نمودن شهرداری و سازمان های تابعه به استانداردسازی و رعایت این شاخص ها ضروری است.

دیانی بر موضوع ایمنی پارک ها و نیز احداث پارک ویژه بانوان در مناطق محتلف شهری تاکید کرد و نقش مدیریت شهری را در پیشگیری از آسیب های اجتماعی و فرهنگی در شهر قم مهم برشمرد.

کاندیدای ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر قم، موضوعاتی همچون ساماندهی صنوف مزاحم، گسترش و تحقق سرانه فضای سبز، پیگیری در خصوص قانون هوای پاک، ساماندهی ورودی شهر،ایجاد بازارچه ها برای بعضی از مشاغل، مرتفع نمودن مشکلات تملک در بعضی از مناطق، ارائه برنامه های انگیزشی کافی در حوزه بافت های فرسوده و افزایش رضایتمندی کارگران در حوزه خدمات شهری را از جمله موضوعات مهمی برشمرد که شورای شهر در دوره جدید باید بدان ها اهتمام داشته باشد.