معاون شهرسازی و امور زیربنایی شهرداری قم گفت: تلاقی بین مسافران عبوری از شهر و محدوده مسکونی در کمربندی امام علی(ع) مشکل‌ساز است و می‌تواند خطراتی را در پی داشته باشد.

به گزارش شهر کریمه، به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، علیرضا قاری قرآن با تأکید بر اینکه بزرگراه امام علی (ع)خارج از حریم شهر قم بوده و خدمات‌رسانی در آن جزء وظایف شهرداری نیست، اظهار داشت: کمربندی امام علی(ع) به دلیل اینکه بزرگراه خارج شهری است خارج حریم شهرداری بوده و خدمات این مجموعه با وزارت راه و شهرسازی است.

وی با اشاره به مصوبه‌ای که برای نصب نیوجرسی در این بزرگراه وجود دارد، ابراز کرد: تمام خدمات مرتبط با این بزرگراه با وزارت راه و شهرسازی است.

قاری قرآن تصریح کرد: طبق قانون، شهرداری‌ها موظف به ارائه خدمات در محدوده شهرها هستند مگر اینکه مجوز خاصی در این زمینه صادر شود.

وی با اشاره به تفاهم‌نامه شهرداری قم و اداره کل راه و شهرسازی استان برای نگهداری و توسعه درختان محدوده کمربندی امام علی(ع) گفت: این تفاهم‌نامه برای مشارکت در زمینه توسعه درختکاری است و با توجه به اینکه هرگونه تعرض به حریم درختان نیازمند اخذ مجوزهای لازم است و با توجه به اینکه این مسیر برای نصب نیوجرسی تداخل داشته تفاهم‌نامه‌ای انجام‌شده که نیوجرسی را مشترکاً انجام دهیم و تهاتراتی در این زمینه انجام شود.

معاون شهرسازی و امور زیربنایی شهرداری قم بابیان اینکه اداره کل راه و شهرسازی به دنبال این بود که شهرداری مستقلاً در این پروژه هزینه داشته باشد، خاطرنشان کرد: با شورای اسلامی شهر این موضوع مطرح‌شده و با توجه به اینکه مسئولیت اداره این بزرگراه با اداره راه و شهرسازی است، پس خدمات آن‌هم باید با این اداره کل باشد و شهرداری فقط بحث نگهداری فضای سبز محدوده را قبول کرده‌ایم.

قاری قرآن با اشاره به همجواری کمربندی امام علی(ع) با محدوده شهری گفت: با توجه به اینکه این بزرگراه کارایی شهری بالایی دارد ما انتظار داریم که وارد محدوده شهری شود.

وی بیان کرد: تلاقی بین مسافران عبوری از شهر و محدوده مسکونی در کمربندی امام علی(ع) مشکل‌ساز است و می‌تواند خطراتی داشته باشد.