به گزارش پایگاه خبری شهرکریمه، ۷۲ ساعت پس از سرنگون شدن بوئینگ خطوط هوایی اوکراین، برخی به اصطلاح هنرمندان سلبریتی و غیرسلبریتی، به بهانه حمایت از قربانیان حادثه و نوع اطلاع‌رسانی صدا و سیما، دست به تحریم جشنواره‌های فجر و رسانه ملی زدند. جالب این است که اغلب این افراد نه فیلمی‌در جشنواره دارند […]به گزارش پایگاه خبری شهرکریمه، ۷۲ ساعت پس از سرنگون شدن بوئینگ خطوط هوایی اوکراین، برخی به اصطلاح هنرمندان سلبریتی و غیرسلبریتی، به بهانه حمایت از قربانیان حادثه و نوع اطلاع‌رسانی صدا و سیما، دست به تحریم جشنواره‌های فجر و رسانه ملی زدند.

جالب این است که اغلب این افراد نه فیلمی‌در جشنواره دارند و نه عناصری تأثیرگذار و تعیین‌کننده‌اند اگر هم در ردیف برنامه‌ساز و یا مجری صدا و سیما به شمار می‌آمدند، سال‌ها منزوی، بیکار و یا دور از فعالیت بوده‌اند.

در واقع؛ نمایش و تظاهر همدردی با خانواده‌های قربانیان سقوط هواپیما و اعتراض به نهادهای حاکمیتی و رسانه ملی، محملی برای معترضان و تحریم‌کنندگان است تا یا ویزا و تابعیت دوگانه غرب را بدست آورند و یا خود را از سایه بی‌اعتنایی و دیده نشدن خارج کنند.

به‌طور مثال بازیگر نقش قلقلی، بیش از دو دهه است که فعالیتی ندارد. یک به اصطلاح مجری سیما هفت سال است که موقعیت اجرا نیافته و مجری دیگر در پی مهاجرت به کانادا است و…!

بی شک در شرایط تحریم و خداحافظی‌های نمایشی، فرصت بزرگی برای بازسازی هویت جشنواره‌های فجر و دور شدن از بستر کلیشه‌ای و غیرموثر آن به‌وجود آمده و زمان مناسبی برای رسانه ملی در جهت تصفیه عناصر غیرحرفه‌ای و غیرمتعهد، فراهم آمده است. /۸۸۲/ ۱۰۲/