به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی شهرکریمه؛ جمعی از دانشجویان در اعتراض به کشتار مسلمانان در کشمیر مقابل سفارت هند در تهران تجمع کردند. تجمع کنندگان با در دست داشتن دست نوشته‌هایی اقدامات دولت هند علیه مسلمانان را محکوم کرده و خواستار توقف این اقدامات شدند.     دانشجویان با سردادن شعارهایی از مسئولان دیپلماسی و […]


به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی شهرکریمه؛ جمعی از دانشجویان در اعتراض به کشتار مسلمانان در کشمیر مقابل سفارت هند در تهران تجمع کردند.

تجمع کنندگان با در دست داشتن دست نوشته‌هایی اقدامات دولت هند علیه مسلمانان را محکوم کرده و خواستار توقف این اقدامات شدند.

 

 

دانشجویان با سردادن شعارهایی از مسئولان دیپلماسی و مردم خواستند در قبال کشتار مسلمانان در کشمیر بی تفاوت نباشند.

 

تجمع کنندگان همچنین با سردادن شعارهایی به زبان هندی و انگلیسی هم اعتراض خود را نشان داده و خواستار رسیدگی مجمع بین المللی به وضعیت مسلمانان کشمیر شدند.

 

 

*  درخواست تجمع‌کنندگان برای توقف کشتار مسلمانان کشمیر

دانشجویانی که در اعتراض به کشتار مسلمانان کشمیر در مقابل سفارت هند تجمع کرده بودند، با قرائت بیانیه‌ای به تجمع خود پایان دادند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

عدالت از بزرگترین ارزشهای بشری است که مسلمان و غیرمسلمان نمی شناسد. حتی جریانهای چپ جهان نیز بر این عقیده‌ انسانی تأکید بسیار داشتند.

اکنون حکومت هند در ظلمی آشکار حقوق مردم بی‌دفاع کشمیر را پایمال کرده. بزرگان و رهبران جریانات مختلف آن را یا زندانی یا حبس خانگی کرده. تمام راه‌های ارتباطی را اعم از تلفن و اینترنت قطع کرده. حکومت نظامی برقرار کرده. آیا جز این که این مردمان خواهان حقوق خود هستند و مسلمانند، دلیل دیگری وجود دارد؟!

 

شما در حالی این ظلم را بر این مردم روا داشتید که داعیه‌داران آزادی و حقوق بشر و دموکراسی، یا حامیان شمایند یا در برابر ظلم شما به مسلمانان سکوت کرده‌اند. ورود نظامی شما به این ایالت جز با هدف سرکوب بوده؟ آیا برای حکمرانی به کشمیر، یک میلیون نظامی مسلح در برابر این مردم لازم بود؟ برای کودتا و کنترل کشمیر برای هر ۷ نفر انسان عادی، ۱ سرباز مسلح لازم نیست. مگر کشمیر ارتش و نیروی نظامی داشت که در برابر شما بایستد؟ آیا جز برای ارعاب و ترساندن آنان این کار را کردید؟ 

کشمیر ایرانی است کوچک ، با مردمانی انقلابی. این ایالت آزاد و گرامی، هم زبانان ما و هم فرهنگان ما هستند. ما قائل به جنگی که اربابان شما میخواهند بین شیعه و سنی برافروزند نیستیم و این را در طی این چهار دهه، امام خمینی و رهبر گرامی ما نشان داده‌اند. دل خوش نکنید که ایران شیعه است یا سنی، ما همه مسلمانیم و به این وحدت خود افتخار می کنیم.

 

به رهبران هند سفارش می‌کنیم این رویه را متوقف کنند، چرا که اگر از کار خود باز نایستند زنان و مردان مسلمان مقابل ظلمشان می ایستند و ظالم را نابود می‌کنند. حکومت هند بداند که با ادامه ظلم، مسلمانان در راه دین به مبارزه می ایستند و می آیند تا ریشه کفر را بسوزانند. می جنگند تا فتنه را از عالم رفع کنند.

 

دین ما جنگ‌طلب نیست، ما مایلیم که خود شما دست از ظلم بکشید. شما که خود باید قائل به دموکراسی باشید، همانطور که سازمان ملل تصویب کرده، تعیین سرنوشت این مردمان آزاد را به خودشان واگذار کنید و دخالت نظامی نکنید. اگر که دست از ظلم بردارید و کار مردم کشمیر را به خودشان واگذار کنید، بین ما و شما اختلافی نیست. ما امیدوار به حضور یگانه عدالت‌گستر عالمیم.

لازم به ذکر است این تجمع توسط مجمع عدالتخواه دانشگاه تهران و مجمع حزب الله دانشگاه علم و صنعت برگزار شده است.

انتهای پیام/