۶ ماه از تحصن شهروندان بحرینی در اطراف منزل آیت‌الله شیخ عیسی قاسم رهبر نهضت اسلامی این کشور گذشت. به گزارش شهرکریمه، تحصن شهروندان بحرینی در اطراف منزل آیت‌الله شیخ عیسی قاسم رهبر نهضت اسلامی این کشور در منطقه الدراز در غرب منامه وارد هفتمین ماه خود شد. محاصره شدید منطقه الدراز از سوی نظامیان […]

۶ ماه از تحصن شهروندان بحرینی در اطراف منزل آیت‌الله شیخ عیسی قاسم رهبر نهضت اسلامی این کشور گذشت.

به گزارش شهرکریمه، تحصن شهروندان بحرینی در اطراف منزل آیت‌الله شیخ عیسی قاسم رهبر نهضت اسلامی این کشور در منطقه الدراز در غرب منامه وارد هفتمین ماه خود شد.

محاصره شدید منطقه الدراز از سوی نظامیان رژیم آل خلیفه و بازداشت گسترده روحانیون و شخصیت‌های حقوقی و هواداران شیخ عیسی قاسم، نتوانسه است تحصن بحرینی‌ها را متوقف کند.

رژیم آل خلیفه به منظور پایان دادن به تحصن شهروندان بحرینی، مانع ورود آب آشامیدنی، گاز و سایر امکانات به منطقه الدراز می‌شود.

علی العشیری نماینده سابق فراکسیون الوفاق در پارلمان بحرین طی سخنانی گفت: شیخ عیسی احمد قاسم شخصیتی ملی و دینی است و سابقه‌ای طولانی در کار سیاسی دارد و او از جمله کسانی است که در تدوین قانون اساسی بحرین از طریق کمیته تدوین قانون اساسی نقش ایفا کرده است.

وی افزود: شیخ عیسی قاسم بر اساس هوا و هوس و احساس دست به حرکتی نمی‌زند و او به احکام شرعی بسیار پایبند است.

العشیری تاکید کرد که هدف رژیم آل خلیفه از هدف قرار دادن آیت‌الله قاسم، هدف قرار دادن خواسته‌ها و صدای ملت است و این رژیم امیدوار بود که از طریق هدف قرار دادن شیخ عیسی قاسم، حرکت مردم را متوقف و صدای آنها را خفه کند.

رژیم آل خلیفه اخیرا در راستای سرکوب معترضان، شیخ عیسی قاسم  رهبر نهضت اسلامی بحرین را به «پول‌شویی و کمک به تروریسم» متهم کرده است.

این در حالی است که حکومت بحرین 31 خرداد گذشته، شیخ عیسی قاسم را از حق شهروندی محروم کرد.

لغو تابعیت شیخ عیسی قاسم، رهبر شیعیان بحرین، با واکنش‌های مردم، نهادهای بین‌المللی و حتی انتقاد هم‌پیمانان بحرین در واشنگتن، لندن و سازمان ملل متحد مواجه شده است.

بحرین از سال 2011 میلادی صحنه اعتراض‌های مسالمت‌آمیز مردم این کشور علیه خاندان حاکم است. معارضان بحرینی خواستار حق تعیین سرنوشت هستند.