به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی خبرگزاری شهرکریمه، حضرت آیت الله مکارم شیرازی در دیدار پیمان جبلی، رییس صداوسیما با تبریک انتصاب ایشان در این سمت خطیر گفت: سوابق و تجربۀ زیاد جنابعالی و نیروهای مستعدی که در صداوسیماست، می تواند سبب شکوفایی و پیشرفت هرچه بیشتر این سازمان شود. حضرت آیت الله مکارم شیرازی […]

به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی خبرگزاری شهرکریمه، حضرت آیت الله مکارم شیرازی در دیدار پیمان جبلی، رییس صداوسیما با تبریک انتصاب ایشان در این سمت خطیر گفت: سوابق و تجربۀ زیاد جنابعالی و نیروهای مستعدی که در صداوسیماست، می تواند سبب شکوفایی و پیشرفت هرچه بیشتر این سازمان شود.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی بیان کرد: همان گونه که وظیفۀ دانشگاه پرورش نخبگان، افراد لایق و ارائه راهکارهای مناسب جهت برطرف کردن مشکلات مردم و کشور است، صداوسیما نیز می تواند با جلب اعتماد و رضایت مردم، در این زمینه اقدام کند.

وی با برشمردن تفاوت های صداوسیمای اسلامی با صداوسیمای غربی خاطرنشان ساخت: غربی ها در پخش برنامه های خود مقید نیستند، اما صداوسیمای اسلامی باید به گونه ای باشد که عمق وجودی اسلام در تمام برنامه هایش، حتی در برنامه های طنز احساس شود.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی تربیت محور بودن را از دیگر تفاوت های صداوسیمای اسلامی با صداوسیمای غربی دانسته و بیان کرد: باید در تمام برنامه های صداوسیما محور، تربیت باشد، نه کسب رضایت بی قید و شرط.

وی با اشاره به اینکه صداوسیما نباید تنها به دنبال درآمدزایی باشد، افزود: پخش آگهی های نامناسب و نیمه مبتذل بخاطر درآمد درست نیست و باید جنبۀ فرهنگی در پخش آگهی ها رعایت شود.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در ادامه به ضرورت ارتباط میان صداوسیما و حوزه های علمیه اشاره کرده و افزود: صداوسیما باید از حوزه های علمیه و طلاب جوان و مستعد در تولید محتوا و برنامه های خود استفاده کند، البته مقصود از جوان، فکر جوانی، روح جوانی و فعالیت جوان است.

وی مسؤولیت صداوسیما را بسیار خطیر و مهم دانسته و گفت: جنگ، جنگ صداوسیماهاست، لذا باید شما تحولی چشمگیر در صداوسیما ایجاد کنید.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی شبکه جهانی ولایت را یکی از شبکه های بسیار مهم جهت معرفی معارف اسلامی در سطح جهان برشمرده و خواستار همکاری بیشتر میان صداوسیما و شبکه جهانی ولایت شد.

این مرجع تقلید تقویت و افزایش سطح رادیو معارف را ضروری دانسته و تأکید کرد: جمع میان سلیقه های متفاوت ضمن رعایت تمام اصول اخلاقی نشانۀ خطیر بودن وظیفۀ صداوسیماست.

گفتنی است در ابتدای این دیدار، پیمان جبلی گزارشی از فعالیت های صداوسیما ارائه کرد.منبع
info@rasanews.ir