به گزارش خبرنگار شهرکریمه، آیت الله رضا رمضانی دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع) در پی ارتحال آیت الله محسن مجتهدشبستری پیام تسلیت صادر کرد. متن کامل این پیام به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ فَمِنهُم مَن قَضیٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ وَما بَدَّلوا […]به گزارش خبرنگار شهرکریمه، آیت الله رضا رمضانی دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع) در پی ارتحال آیت الله محسن مجتهدشبستری پیام تسلیت صادر کرد.

متن کامل این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ فَمِنهُم مَن قَضیٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ وَما بَدَّلوا تَبدیلا
در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند.
(سوره مبارکه الأحزاب – آیه ۲۳)

ارتحال عالم مجاهد، دانشمند خدمتگزار و مبارز انقلابی «حضرت آیت الله حاج شیخ محسن مجتهد شبستری» موجب تأثر و تأسف فراوان گردید.

ایشان که از بیت عریق علم و اجتهاد سربرآورده بود، سالیان طولانی را به تعلم و تعلیم در حوزه‌های علمیه پرداخت و از محضر اساطین بزرگ علوم آل محمد (ص) بهره برد.

آن فقید سعید بیش از پنج دهه از عمر شریف خود را صرف تبلیغ، تدریس، وعظ و ارشاد از منابر گوناگون نمود و با سرپرستی مدارس علمیه و تألیف آثار گوناگون در زمینه‌های تفسیری و فقهی، طلاب فراوانی را برای خدمت به جامعه اسلامی تربیت کرد.

همراهی با امام راحل (ره) و روحانیت مبارز و بیدار در نهضت بزرگ اسلامی مردم ایران و پس از آن ایستادگی در مسیر انقلاب و رهبری معظم، فصل درخشان دیگری از حیات پر بار آن عزیز بود. به یادماندنی ترین جلوه این استقامت، جلوداری ایشان در خیزش مردمی تبریز در دی ماه سال ۱۳۸۸ در حمایت از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و اصل ولایت فقیه به نمایش گذاشته شد که یک روز پیش از حماسه نهم دی در سراسر ایران رخ داد.

مرحوم آیت الله مجتهد شبستری همچنین از اعضای شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع) بود که به امور شیعیان جهان اهتمام فراوان داشت. هفت سال ریاست شورای عالی، سفرهای تبلیغی به نقاط مختلف جهان – بویژه مناطق ترک زبان – و شرکت مداوم در جلسات “کمیته منتخب” این شورا که تا آخرین روزهای عمر ایشان ادامه داشت، نمونه‌هایی از این اهتمام ویژه است.

مجاهدت در سال‌های دفاع مقدس و خدمات طولانی در سنگر امامت جمعه، مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام، برگ‌های زرین دیگری از زندگی آن شخصیت خستگی ناپذیر است.

این ضایعه جبران ناپذیر را به پیشگاه امام زمان (روحی له الفداء) و به رهبر معظم انقلاب اسلامی، مراجع عظام تقلید، مردم شهیدپرور آذربایجان و تهران، حوزه‌های علمیه و همه شاگردان، مریدان، علاقمندان و بستگان، بویژه فرزند گرامی ایشان فاضل ارجمند «جناب حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ جواد مجتهد شبستری» تسلیت و تعزیت عرض می‌نمایم.

از درگاه ایزد منان برای آن فقید سعید، علو درجات و همنشیی با اولیا طاهرینش و برای بازماندگان صبر و سلوان مسألت می‌نمایم.

وإنا لله و إنا إلیه راجعون

رضا رمضانی
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع)منبع