در پی ارسال پیام تشکرآمیز آیت‌الله مکارم شیرازی به رهبر کاتولیک‌های جهان در خصوص «مبرا دانستن اسلام از خشونت و ترور»، واتیکان طی نامه‌ای رسمی از این مرجع تقلید تشکر کرد. به گزارش شهرکریمه به نقل از دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی، در پی ارسال پیام تشکرآمیز آیت‌الله مکارم شیرازی به پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان […]

در پی ارسال پیام تشکرآمیز آیت‌الله مکارم شیرازی به رهبر کاتولیک‌های جهان در خصوص «مبرا دانستن اسلام از خشونت و ترور»، واتیکان طی نامه‌ای رسمی از این مرجع تقلید تشکر کرد.

به گزارش شهرکریمه به نقل از دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی، در پی ارسال پیام تشکرآمیز آیت‌الله مکارم شیرازی به پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان در خصوص «مبرا دانستن اسلام از خشونت و ترور»، واتیکان طی نامه‌ای رسمی و محترمانه از این مرجع تقلید تشکر کرد.

در متن این نامه آمده است: پاپ فرانسیس از دریافت نامه جنابعالی ابراز خرسندی و مراتب تشکر خود را اعلام می‌کند.

در ادامه این نامه که از طریق سفارت کشورمان در واتیکان ارسال شده، آمده است: همان‌طور که استحضار دارید، پیام همه ادیان (به ویژه ادیان توحیدی) قبل از هر چیز، پرستش مطلق خداوند و سپس احترام و مهربانی به همه انسان‌هایی است که با آنها دیدار می‌کنیم؛ به همین دلیل اعمال خشونت، به خصوص وقتی که به نام خدا و دین انجام می‌شود، اهانت به خدا و ظلم عظیم به قربانیان است.

در پایان نامه مذکور تصریح شده است: رهبران دینی امروز باید بیش از گذشته برای حفظ کرامت همه انسان‌ها و حقوق اساسی آنها با هم فریاد سر دهند.

لازم به ذکر است، پاپ فرانسیس طی مصاحبه‌ای مطبوعاتی در ضمن سفر به لهستان، نسبت دادن خشونت و ترور را به اسلام و همه ادیان الهی مردود دانسته بود.