سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم بیان کرد: سازمان آتش‌نشانی قم برای چهارشنبه آخر سال در آماده‌باش کامل قرار دارد؛ از تمامی همشهریان قمی خواستار رعایت تمام نکات ایمنی و دوری از انفجار مواد محترقه هستیم.

«حمید کریمی» سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم در گفت وگو با خبرنگار شهر کریمه، با اشاره به فرارسیدن ایام آخر سال و نیمه شعبان، اعلام کرد: کلیه پرسنل سازمان آتش نشانی قم در آماده‌باش ۱۰۰درصدی و کامل قرار دارند و طبق دستور مدیرعامل این سازمان تمامی مرخصی‌های این پرسنل لغو شده است.

وی با بیان اینکه معاونت عملیات آتش‌نشانی برای چهارشنبه آخر سال در آمادگی کامل می‌باشد، افزود: مباحث آموزشی در مدارس استان با هماهنگی معاونت اجتماعی نیروی انتظامی در زمینه شناخت خطرات مواد محترقه و نکات آموزشی هنگام مواجهه با حریق انجام شده است‌.

 

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم عنوان کرد: متاسفانه طبق آمار سال گذشته، بیشترین آمار آسیب‌دیدگان چهارشنبه آخر سال کل کشور که ۸۲درصد بود، بین سنین ۶ تا ۱۸ سال بوده است؛ از همه مردم خواهشمندیم که شادی عیدنوروز خود را فدای یک لحظه غلفت نکنند.

 

وی خواستار شد: همشهریان قمی لوازم مستعمل از قبیل کمد، مبل و… را به هیچ وجه بیرون از منزل قرار ندهند؛ بلکه با شماره‌گیری ۱۳۷ به شهرداری اعلام کنند تا این لوازم به محل مناسب انتقال داده شود.

 

کریمی با اشاره به اینکه سال گذشته ۸ خودروی عملیاتی سازمان آتش‌نشانی بر اثر مواد محترقه آسیب دید، اضافه کرد: در سال ۱۳۹۹ چند تن از نیروهای این سازمان نیز مصدوم شدند؛ مردم عزیز نباید با تعداد انگشت شماری که باعث آسیب دیدن خودروها و نیروهای خدماتی آتش‌نشانی می‌شوند، همکاری کنند.

 

وی در خصوص پنجشنبه آخر سال اظهار کرد: تمامی آرامستان‌های استان قم بازدید و چک شده‌اند و در صورتی که ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام کند که آرامستان‌ها به روی مردم باز هستند، در تمامی اماکن خودروهای عملیاتی آتش‌نشانی مستقر خواهند شد.

 

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم در رابطه با ویژه‌ برنامه نیمه شعبان گفت: از صبح روز پنجشنبه ۲۶اسفندماه در تمامی مسیرهای منتهی به مسجد مقدس جمکران ۱۲ اکیپ خودروهای عملیاتی و ۴ اکیپ موتورسیکلتی آتش‌نشانی تا پایان مراسم نیمه شعبان مستقر می‌شوند.

 

وی ادامه داد: همچنین در روز طبیعت خودروهای عملیاتی سازمان آتش‌نشانی در بوستان‌های اصلی سطح شهر از اول صبح تا پایان شب مستقر شده و آماده هرگونه خدمت‌رسانی به مردم عزیز قم خواهند بود.

 

کریمی مطرح کرد: بروشورهای آموزشی نکات ایمنی توسط سازمان آتش‌نشانی نیز تهیه شده که در این ایام بین زائران، همشهریان و مسافران در اماکن یاد شده توزیع خواهد شد.

وی در رابطه با مسائل خانه‌تکانی یادآور شد: با توجه به فرارسیدن ایام خانه‌تکانی عیدنوروز توصیه می‌شود حداالامکان آقایان در منازل همسران خود را در این امر یاری کنند؛ چون اکثر بانوان می‌خواهند به وسیله چهارپایه قسمت بالایی سقف منزل و لوسترها و… را تمیز کنند، احتمال خطر وجود دارد. در سال‌های گذشته به همین دلیل مصدومیت‌هایی به خصوص در قشر بانوان اتفاق افتاده است.

 

کریمی خاطر نشان کرد: مادران توجه کنند که از فرزندان خود در هنگام خانه تکانی غافل نشوند و در استفاده از مواد شوینده به جد دقت کنند و دور از دسترس فرزندان قرار دهند.

 

انتهای پیام/

  • نویسنده : مجتبی امیرفرزانه