به گزارش خبرنگار شهرکریمه، آیت‌الله سید محمد سعیدی ظهر جمعه در سخنرانی مجازی آدینه‌ای با اشاره به مشکلاتی که شرایط قرمز کرونایی برای مردم به ایجاد کرده است، گفت: امروز مهمترین مشکل مردم اقتصاد و معیشت است که باید مسئولان نسبت به رفع این مشکل اقدام کنند. نماینده ولی فقیه در استان قم با اشاره […]به گزارش خبرنگار شهرکریمه، آیت‌الله سید محمد سعیدی ظهر جمعه در سخنرانی مجازی آدینه‌ای با اشاره به مشکلاتی که شرایط قرمز کرونایی برای مردم به ایجاد کرده است، گفت: امروز مهمترین مشکل مردم اقتصاد و معیشت است که باید مسئولان نسبت به رفع این مشکل اقدام کنند.

نماینده ولی فقیه در استان قم با اشاره به التزام مناسب هیأت‌های مذهبی به اجرای مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: برخی رونق بازار خود را در کسادی بازار عزاداری جست جو می‌کنند و با راه انداختن انواع شبهات و افتراها به دنبال تعطیلی اماکن مذهبی و خاموش کردن نور خدا در جامعه اسلامی هستند.

وی با اشاره به سابقه مخالفت رضاشاه با برگزاری مراسم عزاداری گفت: باگذشت بیش از ۸۰ سال از دوران پهلوی ذره‌ای از شور حسینی (ع) کاسته نشده چراکه عشق به حسین (ع) در قلب مردم است و با تعطیلی موقت مجالس عزاداری ذره‌ای از عشق و علاقه ما به امام حسین (ع) کم نمی‌شود.

آیت الله سعیدی با تاکید بر ضرورت درک مفاهیم زیارت نامه اهل بیت (ع) گفت: فلسفه برگزاری هیأت‌های مذهبی بازگشت به مسیر اهل‌بیت است ما با زیارت و شرکت در مجالس حسینی (ع) صف‌بندی خود را دشمنان اهل‌بیت روشن می‌کنیم.

وی افزود: همراهی با اهل‌بیت (ع) باید اثر خود را در خانواده و جامعه نشان دهد و صرف ادعای زبانی یاری اهل بیت (ع) کافی نیست و باید در میدان عمل نشان داده شد.