به گزارش پایگاه خبری،فرهنگی شهرکریمه به نقل از ایکنا از کرمان، حجت‌الاسلام محمدعلی حیدری‌زنجانی، استاد حوزه علمیه شهر قم روز گذشته پنج‌شنبه، ۵ مهر در بازدید از کارگاه ساخت گنبد حرم مطهر امام حسین(ع) در کرمان اظهار کرد: وقتی وارد این فضا گردیدم، احساس کردم به شعبه‌ای از کربلا وارد گردیدم و حال و هوای […]

به گزارش پایگاه خبری،فرهنگی شهرکریمه به نقل از ایکنا از کرمان، حجت‌الاسلام محمدعلی حیدری‌زنجانی، استاد حوزه علمیه شهر قم روز گذشته پنج‌شنبه، ۵ مهر در بازدید از کارگاه ساخت گنبد حرم مطهر امام حسین(ع) در کرمان اظهار کرد: وقتی وارد این فضا گردیدم، احساس کردم به شعبه‌ای از کربلا وارد گردیدم و حال و هوای کربلا را اینجا حس کردم.
وی اضافه کرد: طبق روایات، مدفن امامن اطهار بقعه‌ای از بقاع بهشت و روضه‌ای از جنت و محل نزول فرشتگان هست و روایت داریم که ملائکه فوج فوج شب و روز در اطراف ضریح مطهر امام حسین(ع) طواف می‌کنند و جبرئیل و میکائیل هر شب به زیارت آن حضرت می‌روند و انبیاء الهی زیارت کننده کوی امام می باشند.
استاد حوزه علمیه شهر قم با بیان اینکه اعتقاد داریم امام حسین سیدالشهداست و بر همه عالم ولایت دارد، اظهار کرد: آن حضرت زوار خود را می‌بیند، صدایشان را می‌شنود و حالت خضوع و رقتی که به زیارت کننده دست می‌دهد، علامت پاسخ سلام او از طرف امام(ع) هست.
وی در مورد شبهه هایی که در جامعه و فضای سایبری حول هزینه‌کرد جهت بازسازی اعتاب مقدسه منتشر می‌شود، اظهار کرد: تعظیم حرم‌های امامن اطهار(ع)، تعظیم شعائر الهی هست و هر چه در این مکان‌ها که محل خودسازی و تهذیب نفس و رابطه زیادتر با خداست، هزینه شود، بهره‌برداری معنوی انجام می‌شود و خدا به زندگی هدیه کنندگان برای امر بازسازی برکت می‌دهد.

حجت‌الاسلام حیدری‌زنجانی تصریح نمود: پیروان مذاهب و ادیان دیگر حتی هندوها برای برطرف مشکلاتشان به امام حسین(ع) متوسل می‌شوند و برای آن حضرت نذر می‌کنند.
در این بازدید علی متقی، معاونت امور شهرستان‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمان حول چگونگی ساخت گنبد جدید حرم مطهر امام حسین(ع) در کرمان توضیح هایی عرضه داد.
انتهای پیام