رییس ستاد انتخاباتی آقای روحانی که امروز به شهر مقدس قم جهت دیدار با مراجع تقلید و علمای حوزه سفر کرده است با درهای بسته روبه رو شد.

به گزارش شهرکریمه به نقل از خبرگزاری رسا، محمد شریعتمداری، رییس ستاد انتخاباتی آقای روحانی که امروز برای دیدار با مراجع تقلید و علمای حوزه به شهر قم سفر کرده است، در حالی که بسیاری از مراجع تقلید و علمای حوزه دیدار رسمی با وی را نپذیرفتند.

براساس اعلام برخی از افراد موثر در دفاتر مراجع تقلید، حضرات آیات ناصر مکارم شیرازی، جعفر سبحانی، نوری همدانی و صافی گلپایگانی، رییس ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی را به حضور نپذیرفته اند و هیچ دیدار رسمی با وی برگزار نشده است.

این گزارش حاکی است، امروز همزمان با روز شهادت امام موسی کاظم(ع) با حضور مراجع تقلید مجلس روضه ای برگزار شد که آقای شریعتمداری در برخی از این محافل حضور داشت و تلاش کرد تا این حضور را به معنای دیدار رسمی تلقی کند؛ اما در تماسی که با برخی از دفاتر مراجع تقلید داشتیم، آن ها این حضور را هرگز به معنای دیدار با مراجع تقلید تایید نمی کردند.

برخی از شخصیت های موثر در دفاتر مراجع تقلید ضمن تایید حضور آقای شریعتمداری در مجلس روضه شهادت امام موسی کاظم(ع)، اظهار می کردند، مراجع تقلید هرگز به صورت رسمی با رییس ستاد انتخاباتی آقای روحانی دیدار نداشتند.

در حالی که اعلام شده این سفر با هدف ساماندهی ستاد انتخاباتی رئیس جمهور در قم برگزار می شود، برخی زمزمه ها حکایت از تلاش شریعتمداری برای ملاقات با برخی مراجع تقلید دارد.

پیش از این نیز برخی از مراجع تقلید نسبت به برگزاری دیدار انتخاباتی با نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری مخالفت کرده بودند و حاضر به پذیرش دیدار با رییس جمهور هم نشدند.

به نظر می رسد، سفر آقای شریعتمداری با هدف زمینه سازی برای سفر رییس جمهور به شهر مقدس قم و دیدار با مراجع تقلید  انجام شده است./۹۱۷/ ۲۰۲/ص