به گزارش خبرنگار شهرکریمه، محمدرضا قدیر پیش از ظهر چهارشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران قم در سالن کرامت استانداری قم درباره محدودیت‌ها کرونایی هفته آینده در قم گفت: آموزش در تمام مراکز فنی حرفه‌ای، دانشگاهی، آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه باید به‌صورت غیرحضوری برگزار شود. رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم افزود: تمام رستوران‌ها، […]به گزارش خبرنگار شهرکریمه، محمدرضا قدیر پیش از ظهر چهارشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران قم در سالن کرامت استانداری قم درباره محدودیت‌ها کرونایی هفته آینده در قم گفت: آموزش در تمام مراکز فنی حرفه‌ای، دانشگاهی، آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه باید به‌صورت غیرحضوری برگزار شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم افزود: تمام رستوران‌ها، بستنی‌فروشی‌ها، آبمیوه فروشی‌ها، کبابی‌ها و مراکز مشابه باید با یک‌سوم ظرفیت خود فعالیت داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه مهدهای کودک قم و قلیان سراهای قم در هفته آینده تعطیل خواهند بود گفت: گیم نت‌ها و محل‌های بازی هم با یک‌سوم ظرفیت می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

قدیر با تاکید بر ممنوعیت برگزاری هرگونه تجمع، روزبازارها و استخرهای سرپوشیده و ورزش‌های پربرخورد در قم گفت: همایش ۱۳ آبان باید به‌صورت مجازی برگزار و هیچ همایش و تجمع دیگری هم نباید در قم برپا شود.

وی در ادامه از صداوسیمای مرکز قم درخواست کرد تصاویر هیچ فرد یا تجمعی که در آن مردم از ماسک استفاده نمی‌کنند را پخش نکند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی افزود: زندان‌های قم تنها مراکزی در سطح کشور بودند که در آنها هیچ‌گونه فوت براثر کرونا گزارش نشده است.

وی با اشاره به اینکه میانگین استفاده از ماسک در قم ۷۰ درصد است گفت: در بازگشایی مجدد شبستان‌های حرم حضرت معصومه (س) باید استفاده از ماسک اجباری باشد و یا در بین زائران توزیع شود.