دوشنبه, ۱۵ خرداد , ۱۴۰۲ Monday, 5 June , 2023×
تمرین ظهور به بهانه سرود/ سلام فرمانده آتشی در جان بدخواهان نظام انداخت
شناسه : 96258
0

اشاره: جنگ نرم، روشی برای تحمیل اراده و تأمین منافع است که با غلبه بر طرف مقابل، بدون استفاده از قدرت نظامی و روش های خشونت آمیز اعمال می‌شود، این جنگ همه عرصه های اجتماعی یک نظام سیاسی را می تواند تحت تأثیر قرار دهد.  اهمیت جنگ نرم چنان است که خطر آن را […]

ارسال توسط :
پ
پ

اشاره: جنگ نرم، روشی برای تحمیل اراده و تأمین منافع است که با غلبه بر طرف مقابل، بدون استفاده از قدرت نظامی و روش های خشونت آمیز اعمال می‌شود، این جنگ همه عرصه های اجتماعی یک نظام سیاسی را می تواند تحت تأثیر قرار دهد.

 اهمیت جنگ نرم چنان است که خطر آن را می توان برابر با جنگ نظامی دانست؛ در جنگ نرم، دشمن به سراغ سنگرهای معنوی، ایمان ها، عزم ها، معرفت ها، پایه ها و ارکان اساسی یک نظام و کشور می رود تا آنها را منهدم نماید.

نکته مهم اساسی در اینجاست که در جنگ نرم باید با سلاح متناسب با همان جبهه به میدان رفت و شلاح گرم و زور و تهدید فایده و ثمری در بر نخواهد داشت.

در همین راستا خبرنگار سرویس فرهنگی و اجتماعی خبرگزاری شهرکریمه، گفت و گویی با تهیه کننده محبوب ترین نماهنگ قرن انجام داده است که متن آن به این شرح است:

شهرکریمه* لطفاً خودتان را معرفی بفرمایید.

سعید نعیمی تحصیلکرده حوزوی، خادم جبهه فرهنگی هنری ماح« ملت امام حسین» و تهیه کننده پروژه های این مجموعه از جمله نماهنگ سلام فرمانده هستم.

شهرکریمه* ایده سلام فرمانده چگونه شکل گرفت؟

وقتی در این یک سال اخیر «جبهه ماح» را بنا کردیم، هدف گذاری بلندمدتمان آماده سازی جامعه برای ظهور بود و در این هدف گذاری برنامه هایمان را پیش بینی می کنیم و با تفکر قدم به قدم گام برمی داریم و می دانستیم در هدف گذاری بچه های دهه نودی تنها یک جامعه خاص جذب نمی شود بلکه به تبع آن والدین و اطرافیان نیز جذب خواهند شد، یعنی هر یک بچه حداقل ۵ نفر را با خود همراه می کند.

تمرین ظهور به بهانه سرود/ سلام فرمانده آتشی در جان بدخواهان نظام انداخت

به خوبی به این مسأله واقف هستیم که نسل امروز و بچه هایمان بواسطه قرابت با رسانه به موزیک گرایش دارند و بواسطه فرهنگ درست یا غلط صداو سیما طبعشان به این سمت رفته است و من همیشه این مثال را میزنم کودکی که پیتزا دوست دارد شما اگر برایش بهترین کباب را هم تهیه کنید باز به سمت همان پیتزا گرایش دارد، موزیک و موسیقی هم به همین شکل است پس من باید مخلفات پیتزا را عوض کنم و غذای مفید به آن اضافه کنم.

موسیقی نیز اینگونه است به جای اینکه کودک و نوجوان ما به سمت موسیقی های هنجارشکنانه و بی محتوا سوق پیدا کند ما باید به آن ها غذا بدهیم و لذا بواسطه هنر و هدف گذاری کلان ایده کار۳۱۳ نفر بعداز کاری که با ۱۱۰ نفر برای شهدا شروع شده بود را با نام پروژه تمرین ظهور به بهانه سرود را استارت زدیم.

شهرکریمه* شاعر کار کیست؟

نمی توانم یک فرد مشخص را نام ببرم چرا که یک تیم با همفکری و نقطه زنی ها مصرع به مصرع را آماده کرده اند اما مسؤول جمع شعرای ما آقای سید مهدی بنی هاشمی است.

شهرکریمه* با وجود مداحان معروفی که امروزه فالور و دنبال کنندگان بسیاری در فضای مجازی دارند چگونه قرعه به نام حاج ابوذر روحی افتاد؟

احساس می کنم یکی از علت هایی که کار سلام فرمانده دیده شد این بود که هیچکس نقش بازی نکرد و خودشان بودند و حاج ابوذر از مداحان شناخته شده استان گیلان شهرستان لنگرود هستند و البته از اساتید صداسازی و مداحی در جبهه فرهنگی ماح بودند که از ایشان درخواست کردیم در این پروژه همکاری داشته باشند و بحمدلله جامعه نیز رغبتی خوبی نشان داد و این نماهنگ را پذیرفتند.

اخلاص، سادگی و منش حاج ابوذر روحی از دیگر ویژگی های ایشان برای انتخاب در این جایگاه بود.

تمرین ظهور به بهانه سرود/ سلام فرمانده آتشی در جان بدخواهان نظام انداخت

شهرکریمه* این سرود توانست نسل جدید را با خود همراه کند و تهاجم فرهنگی که چندی پیش در مدارس کلید خورده بود را به کلی خنثی کند و نشان داد اگر غذای مناسب، پاک و طیب برای نسل جدید فراهم کنیم می توانیم نیروهای انقلابی با ارزشی را پرورش دهیم، ارزیابی شما از این ماجرا چیست؟

همیشه همینگونه است، وقتی مجموعه ای با کار هنری تمام ارزش های شما را زیر سوال می برد، شما هیچ وقت نمی توانید با تفنگ و اخم کردن و صحبت جامعه را از تهدیدها نگه دارید بلکه شما نیز باید همانند آن ها باید حرفی برای گفتن داشته باشید.

وقتی این خواننده سبکی از موسیقی را بنا کرد که شما هر مدل بخواهید می توانید حرکات موزون داشته باشید اقتضاء می کرد ما نیز مدلی ارائه کنیم که بتواند اثری در مقابل آن اثر باشد و به چشم ها بیاید و به دل ها بنشیند، چون شعر سلام فرمانده حرف های تازه برای گفتن داشت جامعه هدف جذب این شعر شد.

شهرکریمه* گل کار و دلنشین ترین قسمت از دید تهیه کننده کار کجاست؟

وقتی برای رخصت از صاحب الزمان (عج) به همراه تیم به مسجد جمکران رفته بودیم چشممان به پرده ای سمت راست مسجد افتاد که نوشته شده بود با تو عهد می بندم و از همان جا شعر تغییر کرد و گل کار شعر همان قسمتی شد که می گوید عهدم می بندم روزی لازمت بشم، عهد می بندم حاج قاسمت بشم و عقیده دارم برخی از چیزها عنایت بود.

شهرکریمه* اشعار قدیمی در موضوع امام زمان به مخاطب بیشتر یک حس انزوا و غم دست می داد اما در این کار عکس موارد قبل احساس نشاط و غیرت به انسان دست می دهد.

بله دقیقاً همینطور است در این نماهنگ حس امید زنده می شود و ما می دانیم که حضرت روزی برمی گردد، شاید در این شعر هم غم باشد اما غمی از جنس امید و این موضوع نیز در دیده شدن کار موثر بود.

تمرین ظهور به بهانه سرود/ سلام فرمانده آتشی در جان بدخواهان نظام انداخت

شهرکریمه* صدای رسانه های فارسی زبان آن سوی مرزها را حسابی در آورده و مجریانشان را کلافه کرده بودید.

کار خدا و عنایت اهل بیت (ع) بود؛ دشمن خیلی زودتر از بچه حزب الهی ها فهمیده بودند که این آهنگ چقدر می تواند برایشان خطرناک باشد، از این جهت که دیگر آهنگ های ساسی مانکن در مدارس خوانده نشود؛ برای از بین بردن بنیان خانواده بسیار هزینه کرده بودند و فکر می کنم سلام فرمانده کرامتی از سوی امام زمان به نسل امروز جامعه ما بود.

شهرکریمه* نامگذاری سلام فرمانده نیز هوشمندانه انتخاب شده است، باید از کسی که این نام را انتخاب کرده تقدیر و تشکر کرد و خود این نام آتشی در جان بدخواهان نظام انداخته بود.

این هم از عنایت حضرت بود، ما این شعر را برای نیمه شعبان ساخته بودیم اما شعر به دلیل مشکلات بعد از این ایام دیده شد و گاهی بچه های فرهگی شعر را با تصاویر حاج قاسم و رهبر انقلاب تدوین می کردند که احساس می شد کار در این زمینه ساخته شده اما هدف ما فراتر و تربیت نیروی انقلابی پا در رکاب حضرت ولی عصر (عج) بود، به تعبیر شما کار هوشمندانه ای بود که البته اهل بیت (ع) به ما حواله داده بودند.

شهرکریمه* پس از اجرای اول وزارت آموزش و پرورش به مدارس بخشنامه می کند که در تمام مدارس باید اجرا شود، این حرکت شائبه حمایت مالی گروه شما را در پی داشت.

تا به امروز که با شما صحبت می کنم هیچ ارگان دولتی نه از ما حمایت معنوی و نه مالی کرده است.

شهرکریمه* از سختی کار و پروژه بگویید.

بالاخره هر فعالیتی مخصوصاً فعالیت های فرهنگی سخت و مشکلاتی دارد که البته با شیرینی همراه است، چند بار هارد ما سوخت و بسیاری از تصاویر بچه ها را از دست دادیم و واقعاً شرمنده خانواده هایی شدیم که فرزندانشان در سرما و گرما ما را تحمل کردند لذا از همه عذرخواهی و کسب حلالیت دارم.


شهرکریمه* اهداف و چشم انداز آینده موسسه جبهه فرهنگی ماح (ملت امام حسین) چگونه است؟

ما یک مجموعه فرهنگی هنری هستیم که فعالیتمان منحصر در سرود نیست بلکه هدف اصلی ما آمادگی جامعه برای ظهور است و تصمیم داریم از مهدکودک شروع و به مدرسه برسیم و در این قالب به کودکانمان کارهای فرهنگی، اقتصادی و مدیریتی آموزش دهیم.

تنها به دنبال پرورش۳۱۳ هنرمند نیستیم بلکه ۳۱۳ مدیر می خواهیم و به دنبال تاسیس چندین شعبه در استان های دیگر هستیم، البته در دیگر عرصه های هنری مثل بازیگری، نریشن و فیلمسازی اقداماتی انجام شده است و به فضل الهی از کار جدیدمان مرداد ماه رونمایی خواهد شد.

شهرکریمه* با تشکر از حضرتعالی که این فرصت را در اختیار خبرگزاری شهرکریمه قرار دادید.

 

[ad_2]

منبع
info@rasanews.ir

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.