به گزارش خبرنگار شهرکریمه به نقل از راشاتودی، در حالی که شرکت آمریکایی توئیتر به رقابت برای دستیابی به دارایی های شرکت چینی تیک تاک TikTok در آمریکا پیوسته است، صاحب چینی آن به دنبال شکایت از دولت ترامپ است و ادعا می کند که اقدام برای بیرون راندن تیک تاک از بازار ایالات متحده […]


به گزارش خبرنگار شهرکریمه به نقل از راشاتودی، در حالی که شرکت آمریکایی توئیتر به رقابت برای دستیابی به دارایی های شرکت چینی تیک تاک TikTok در آمریکا پیوسته است، صاحب چینی آن به دنبال شکایت از دولت ترامپ است و ادعا می کند که اقدام برای بیرون راندن تیک تاک از بازار ایالات متحده صرفاً مبتنی بر تبلیغات منفی و گسترش شایعات علیه چین است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا هفته گذشته به بهانه محافظت از آمریکایی ها و اطلاعات آنها از “جاسوسان مزاحم چینی” یک دستور اجرایی صادر کرد که بر اساس آن، شرکت مالک تیک تاک یعنی شرکت بایت دنس ByteDance 45 روز مهلت دارد تا امکانات و تجهیزات این شبکه اجتماعی در ایالات متحده را واگذار کند.

مقامات پکن نیز با رد این ادعا تأکید می کنند که تمام دغدغه های “امنیت ملی” آمریکا فقط بهانه ای برای تصاحب خصمانه و همچنین افزایش تسلط واشنگتن بر فضای مجازی است.

یک مقام شرکت بایت دنس به NPR گفته است که دستور اجرایی ترامپ “ضد قانون اساسی” آمریکاست و تیک تاک آن را به چالش خواهد کشید.

وی افزود که این شرکت چینی قرار است روز سه شنبه دادخواستی را در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در منطقه جنوبی کالیفرنیا تشکیل دهد.

در همین حال، طبق گفته منابع به نقل از رویترز، توئیتر نیز به دومین شرکت فناوری برتر آمریکایی تبدیل شده است که علاقه خود را برای به دست آوردن دارایی های تیک تاک ابراز کرده است.

مشخص نیست که این غول رسانه های اجتماعی بتواند از مایکروسافت که شایعه می شود مدعی اصلی تصاحب تیک تاک است پیشی بگیرد.

انتهای پیام/