به گزارش خبرنگار شهرکریمه به نقل از خبرگزاری فرانسه، شرکت چینی تیک تاک TikTok که اخیراً هدف سیاست های خصمانه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا قرار گرفته، اعلام کرد که امسال بیش از۳۸۰ هزار فیلم را در ایالات متحده به علت داشتن محتوای مربوط به قوانین نفرت پراکنی حذف کرده است. به گفته سازندگان این […]


به گزارش خبرنگار شهرکریمه به نقل از خبرگزاری فرانسه، شرکت چینی تیک تاک TikTok که اخیراً هدف سیاست های خصمانه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا قرار گرفته، اعلام کرد که امسال بیش از۳۸۰ هزار فیلم را در ایالات متحده به علت داشتن محتوای مربوط به قوانین نفرت پراکنی حذف کرده است.

به گفته سازندگان این برنامه اشتراک گذاری ویدئو، تیک تاک همچنین اعلام کرد که حدود ۱۳۰۰ حساب کاربری را به دلیل نقض قوانین مربوط به انتشار محتوا یا رفتار نفرت پراکنی مسدود و ۶۴ هزار نظر را نیز به دلایل مشابه حذف کرد.

اریک هان، رئیس بخش ایمنی TikTok در مطلبی در وبلاگ خود نوشت: این اعداد و ارقام نشانگر موفقیت ۱۰۰ درصدی ما در جلوگیری از انتشار محتوا و یا رفتار نفرت پراکنی نیست بلکه نشان دهنده تعهد ما به اقدام در این حوزه است.

 وی در ادامه افزود: هدف ما از بین بردن نفرت از TikTok است.

ترامپ اخیراً چندین دستورالعمل اجرایی را صادر کرده که به شرکت مادر تیک تاک یعنی شرکت بایت دنس که در چین مستقر است، مهلت می دهد تا اجرای برنامه تیک تاک در ایالات متحده را متوقف کرده و دارایی های این شرکت را واگذارکند.

این شرکت اخیراً اعلام کرده است: هرگز اطلاعات کاربران آمریکایی را در اختیار دولت چین نگذاشته است و در صورت درخواست پکن نیز دست به این اقدام نخواهد زد.

ترامپ به بهانه نگرانی خود درباره امنیت ملی به بایت دنس دستور داد تا ظرف ۹۰ روز دارایی های خود را در آمریکا بفروشد.

شرکت بایت دنس نیز از تصمیم خود برای شکایت از دولت ترامپ به علت بیرون راندن این شرکت از بازار ایالات متحده خبر داده است.

انتهای پیام/