به گزارش پایگاه خبری،فرهنگی شهرکریمه به نقل از گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، ۴ ۴ درصد بیشترین قیمت بیکاری در میان تمامی استان‌های کشور را به خود اختصاص داده هست. ۲ به علاوه در تابستان سال جاری استان‌های کرمانشاه با ۱۶.۴ ۴ درصد، خوزستان ۱۵.۶ ۶ درصد، کهگیلویه و بویر احمد با ۱۵.۵ ۵ درصد، […]

جمعیت بیکاران افزایش یافت/ دو رقمی شدن قیمت بیکاری در ۵ استانبه گزارش پایگاه خبری،فرهنگی شهرکریمه به نقل از گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، ۴ ۴ درصد بیشترین قیمت بیکاری در میان تمامی استان‌های کشور را به خود اختصاص داده هست.

۲

به علاوه در تابستان سال جاری استان‌های کرمانشاه با ۱۶.۴ ۴ درصد، خوزستان ۱۵.۶ ۶ درصد، کهگیلویه و بویر احمد با ۱۵.۵ ۵ درصد، سیستان و بلوچستان با ۱۵.۳ ۳ درصد و اصفهان با ۱۵ درصد در صدر استان‌های دارای بیشترین جمعیت بیکار جای گرفتند.

طبق آمار علی رغم وعده مسئولین مبنی بر بهبود روند اشتغال در استان‌های محروم، درصد بیکاری نسبت به تابستان سال گذشته در استان کهگیلویه و بویراحمد ۴.۹ ۹ درصد و در استان سیستان و بلوچستان ۴.۷ ۷ درصد افزایش یافته هست و در استان کرمانشاه نیز تنها ۱.۵ ۵ درصد با کاهش رو به رو شده هست.

۸ ۸ درصد، یزد با ۱۴.۱ ۱ درصد، چهارمحال و بختیاری با ۱۳.۹ ۹ درصد و البرز با ۱۳.۸ ۸ درصد قرار دارند.

نکته مهم اینجاست که قیمت بیکاری در استان آذربایجان غربی تابستان سال گذشته ۱۱.۴ ۴ درصد و یزد ۱۲ درصد بوده هست. در این بین قیمت بیکاری در استان چهارمحال و بختیاری ۵.۹ ۹ درصد بهبود یافته هست.

۹ ۹ درصد، گیلان ۱۲.۶ ۶ درصد، هرمزگان با ۱۲.۵ ۵ درصد، کرمان با ۱۲.۴ ۴ درصد و شهر قم با ۱۲.۱ ۱ درصد نیز در رده‌های بعدی دارای بیشترین بیکار قرار گرفته اند.

در این میان پایین ترین درصد بیکاری نیز مربوط به همدان با ۶.۵ ۵ درصد، زنجان و سمنان با ۷.۱ ۱ درصد هست که استان همدان و زنجان به ترتیب ۱.۹ ۳ درصد با کاهش قیمت بیکاری رو به رو بوده اند، اما استان سمنان ۰.۳ ۳ درصد رشد داشته هست، علاوه بر این قیمت بیکاری در پایتخت ۱۳.۳ ۳ درصد ثبت شده هست که نسبت به تابستان پارسال که ۱۲.۳ ۷ درصد بود ۰.۷ ۶ درصد رشد یافته هست.۶ طبق این گزارش استان‌هایی که در تابستان سال ۹۶ قیمت بیکاری تک رقمی داشتند دربردارنده همدان با ۹.

۴ درصد، مرکزی با ۷.۴ ۶ درصد، مازندران با ۹.۶ ۳ درصد، گیلان با ۹.۳ ۲ درصد، شهر قم با ۹.۲ ۹ درصد، سمنان با ۶.۹ ۸ درصد، زنجان با ۹.۸ ۴ درصد، خراسان شمالی با ۹.۴ ۸ درصد، خراسان رضوی با ۹.۸ ۹ درصد، اردبیل با ۹.۹ ۸ درصد و آذربایجان شرقی با ۹.۸ ۳ درصد می‌شود.۳ البته قیمت بیکاری ۵ استان در تابستان سال جاری از تک رقمی خارج و دو رقمی شده هست که استان‌های مازندران با ۱۰ درصد، گیلان با ۱۲.

۶ درصد، شهر قم با ۱۲.۶ ۱ درصد، خراسان رضوی با ۱۰.۱ ۹ درصد و آذربایجان شرقی با ۱۰.۹ ۴ درصد در این دسته قرار دارند.۴ این در حالی هست که قیمت بیکاری استان مرکزی گرچه دو رقمی نشده، اما با افزایش ۳ درصدی به ۹.

۶ درصد دست یافته هست و از طرفی دیگر قیمت بیکاری استان‌های همدان و اردبیل به ترتیب با کاهش ۱.۶ ۳ درصدی بیشترین کاهش قیمت را داشته اند.۹ ۳