حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای اعلام کرد: برای برطرف کردن ناهنجاری‌های اجتماعی باید اقدامات ترکیبی فرهنگی، توجیهی، اقتصادی، انتظامی، اطلاعاتی و قضایی صورت گیرد و در این راستا ضرورت دارد قرارگاه‌هایی تشکیل شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فرهنگی شهر کریمه، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای ظهر امروز در دیدار با اقشار مختلف مردم استان قم، ابراز کرد: نیروی انسانی متعهد و کارآمد، رکن اساسی حکمرانی صحیح است؛ در راستای گزینش و جذب قضات و کارمندان فاضل و مستعد، بیش از ۲۵۰ نفر از روحانیون فاضل، تحصیل کرده و دارای روحیه انقلابی از حوزه‌های مختلف و عمدتاً از قم شناسایی شده‌اند و ابلاغ های آنان صادر شده که به زودی مرحله کارآموزی این روحانیون، آغاز خواهد شد.

 

وی با اشاره به اقدام دستگاه قضایی در راستای احصاء آن دسته از مشکلات مردم که مرتبط با قوه قضاییه است، عنوان کرد: از ابتدای مسئولیت ریاست دستگاه قضا، مشکلات مردم که مرتبط با دستگاه قضایی است را احصاء کرده‌ و تعیین کرده‌ایم که کدام‌ یک از این مشکلات نیازمند اصلاح یا ایجاد قوانین است و کدام‌ یک از معضلات نیازمند بهبود روش‌ها و یا رفع کاستی‌های مرتبط با نیرو و امکانات است.

 

رئیس قوه قضائیه با تاکید بر اینکه هر مقدار از ناهنجاری‌های اجتماعی که وجود داشته باشد، زیاد محسوب می‌شود، تصریح کرد: ناهنجاری‌های اجتماعی از ناحیه دشمنان و شیطان‌صفتان بیش از آن چیزی که وجود دارد، نشان داده و پیرامون آن تبلیغ صورت می‌گیرد.

 

وی افزود: برای برطرف کردن ناهنجاری‌های اجتماعی باید اقدامات ترکیبی فرهنگی، توجیهی، اقتصادی، انتظامی، اطلاعاتی و قضایی صورت گیرد و در این راستا ضرورت دارد قرارگاه‌هایی تشکیل شود تا موضوع را از ابعاد مختلف مورد ارزیابی قرار دهد.

رئیس دستگاه قضا تاکید کرد: در مواردی از ناهنجاری‌های اجتماعی که دشمن برای آنها برنامه‌ریزی کرده و پیرامون آنها پشت‌پرده‌ها و جریانات سازمان‌یافته‌ای وجود دارد باید دستگاه اطلاعاتی برای کشف موضوع ورود کند و دستگاه قضایی نیز در این مسیر از سیستم اطلاعاتی حمایت خواهد کرد.

 

وی به مسئولان بخش‌های مختلف استان قم و نخبگان این استان توصیه کرد: برای رفع و غلبه بر مشکلات و معضلات موجود در استان نسبت به احصاء مسائل و مشکلات، اولویت‌بندی‌ آنها، تقسیم کار و تعیین برنامه زمانبندی برای رفع مشکلات و همچنین بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی اقدام کنند.

 

محسنی اژه‌ای به اهمیت بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی جهت غلبه بر مشکلات و معضلات، اشاره کرد و گفت: مشخصاً به پرونده‌های زیاد ناظر بر دعاوی خانوادگی و همچنین عناوین مجرمانه کثیر مرتبط با نزاع‌های فردی و گروهی رسیدگی شود.

 

گفتنی است پیش از سخنان رئیس عدلیه، تعدادی از نمایندگان اقشار مختلف مردم استان قم از جمله نمایندگان خانواده شهدا و ایثارگران، روحانیون، نخبگان، فعالان فرهنگی و اجتماعی و همچنین صنایع دستی و فرش، به بیان نقطه‌نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند.

 

انتهای پیام/

  • نویسنده : مجتبی امیرفرزانه