نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: قانون استخدام سه درصد معلولان در دستگاه های دولتی که سالهای گذشته تصویب و ابلاغ شده است باید اجرایی شود. به گزارش ایرنا، احمد امیرآبادی فراهانی عصر جمعه در همایش بزرگداشت روز ناشنوایان در قم افزود: مجلس شورای اسلامی ضمن پیگیری اجرای این قانون، باید دولت را […]

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: قانون استخدام سه درصد معلولان در دستگاه های دولتی که سالهای گذشته تصویب و ابلاغ شده است باید اجرایی شود.

به گزارش ایرنا، احمد امیرآبادی فراهانی عصر جمعه در همایش بزرگداشت روز ناشنوایان در قم افزود: مجلس شورای اسلامی ضمن پیگیری اجرای این قانون، باید دولت را در رفع معضلات اقتصادی به ویژه بیکاری جوانان و معلولان کمک دهد، زیرا امروز خانواده های بسیاری با بیکاری جوانان مواجه هستند.
وی با بیان اینکه معلولان و کسانی که عضوی از بدن آنها نقصی دارد، باید اراده و استقامت داشته و هیچگاه احساس کمبود نداشته باشند، خاطرنشان کرد: شخصیت های بسیاری هستند که در حوزه های گوناگون به رشد و پیشرفت دست یافته اند، اما دارای معلولیت هایی هم بوده اند.
عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در حوزه سلامت و درمان کشور، بر ضرورت توسعه و ارتقاء این خدمات تاکید کرد و گفت: امیدواریم با ایجاد امکانات و زمینه مناسب در جامعه، تمامی معلولان بتوانند بر مشکلات خود غلبه کرده و به موفقیت های چشمگیری دست یابند.
وی در پایان با اشاره به ضرورت پیگیری قوانین از سوی نمایندگان مجلس، تصریح کرد: برخی از بخش ها و سازمان های تصمیم گیر در کشورمان همچون سازمان برنامه و بودجه و سازمان استخدامی وجود دارند که نمایندگان مجلس نمی توانند مستقیما از آنها سوال داشته باشند.
همایش بزرگداشت روز ناشنوایان به مناسبت روز جهانی ناشنوایان با حضور جمعی از مدیران و روسای دستگاههای اجرایی و اعضای کانون ناشنوایان استان قم در سالن بعثت اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد.