به گزارش پایگاه خبری،فرهنگی شهرکریمه به نقل از  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛؛اینجا چذابه هست. میدان عرض اندام عاشقان حسینی. اینجا پست و مقام و موقعیت اجتماعی فرقی نمی کند؛ همه یا زیارت کننده اباعبدالله (ع) می باشند یا خادم زائرانش… موکب ها در تمام طول شبانه روز پابه پای زائرانی که در حال پیاده […]

خادمی امام حسین (ع) با پوششی خاص و متمایز در مرز چذابه+تصاویربه گزارش پایگاه خبری،فرهنگی شهرکریمه به نقل از  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛؛اینجا چذابه هست. میدان عرض اندام عاشقان حسینی. اینجا پست و مقام و موقعیت اجتماعی فرقی نمی کند؛ همه یا زیارت کننده اباعبدالله (ع) می باشند یا خادم زائرانش…

موکب ها در تمام طول شبانه روز پابه پای زائرانی که در حال پیاده رفتن به سمت کوی یار می باشند، فعالیت دارند. موکب هر شهرستان و هر گروهی با تمام توان با خادمان پیر و جوان و حتی کودکان به نحو های متفاوت در حال پذیرایی از زوار به ابزار انواع نوشیدنی و مواد غذایی می باشند.

در میان خیل شگرف خادمانی که در گوشه و کنار مرز رویت می شوند، خادمانی که با لباس روحانیت در حال خدمت رسانی به زوار می باشند، عجیب خودنمایی می کنند. روحانیونی که با لباس تن خود پا به پای سایر مردم قصد دارند ثابت نمایند که عشق به حسین (ع) لباس و ظاهر نمی شناسد و اینجا همه لباس عشق به اباعبدالله (ع) به تن دارند.

مردمی که شاید در این چنین ایام و مراسم ها عموما روحانیون را در قالب برپایی غرفه های پاسخگویی به مسائل شرعی و تبلیغات مذهبی رویت کرده اند حال این روزها نظاره گر این می باشند که این اشخاص با حضور در مرز علاوه بر برپایی نماز جماعت در مواکب و سخنرانی پس از نماز، عرضه مشاوره های مکرر، پاسخگویی به مسائل شرعی و اعتقادی، برپایی غرفه های معرفتی، به نحو های متفاوت در حال پذیرایی از زوار سرور و سالارشهیدان با توزیع انواع مواد غذایی و آشامیدنی در جای جای مرز چذابه می باشند تا روایتی متمایز از عشق به اباعبدالله (ع) را با لباسی خاص به نمایش بگذارند.

خیل زوار چشم دشمن را کور می کند

خادمی امام حسین (ع) با پوششی خاص و متمایز در مرز چذابه+تصاویر

سینی شیرینی را در دست گرفته ، عمامه اش را با دست تکانی می دهد.

به سمتش می روم می پرسم حاج آقا نامتان چیست ؟ می گوید «نامم نوچه حسین (ع) هست.» » از شهر شمس آباد دزفول آمده و در موکب شهدای شمس آباد در حال فعالیت هست.

وی در ادامه  می گوید: تاحالا ۱۵ بار به کربلا رفته ام اما سال کنونی نذر کرده ام در مرز باشم و به زوار آقا خدمت کنم. اکنون چند روز هست در مرز مستقر هستم و تا روز پیش از اربعین خواهم ماند.

این روحانی میانسال همانگونه که با سینی شیرینی پذیرایی می کند زوار را با دست نشان می دهد و اضافه می کند: سالانه علی رغم تمام مشکلات در هنگام حماسه پیاده روی اربعین بر تعداد عاشقان و زوار حسین افزوده می گردد و همین امر بزرگترین پیام برای نابود شدن و بی تاثیربودن دسیسه های دشمنان هست تاچشمشان از این عظمت و اتحاد مسلمین کور گردد.

وقتی از وی می پرسم با این لباس، خدمت رسانی به مردم اندکی متمایز هست و به چشم می آید، می گوید : همه ما در هر لباس و جایگاهی خادمی امام حسین(ع) هستیم. اینجا باید از هر منیت و پیروزی فاصله گرفت چون که هدف همه وصال به یارمان اباعبدالله ، سوگلی حماسه عاشورا هست.

اربعین نمایش قدرت جهان اسلام هست

مسیر موکب ها را قدم می زنم، خادمان در شکل های متفاوت در حال خدمت رسانی می باشند گویا خستگی برایشان مفهوم ندارد من اما همچنان در پی خادمان روحانی هستم.

در مسیری که قدم می زنم چشمم به یک روحانی دیگر می افتد که در حال پذیرایی از زوار کوی یار با سینی چای و بیسکوییت هست.

از شهر قم آمده و روحانی جوانی به نظر می رسد. در حالی که بدون ریا و غرور از زوار پذیرایی می کند اظهار می کند: دو روز دیگر عازم کربلا هستم اما قصد کرده ام تا پیش از سفر، در جوار امام حسین(ع) در مرز چذابه، خادم زائرانش باشم.

وی اضافه می کند: دلم قصد دارد مردم بدانند که لباس و جایگاه ما در اجتماع هیچ فرقی با سایرین ندارد، همه بنده خدا هستیم و ملاک پیروزی تقوا هست.

خادمی امام حسین (ع) با پوششی خاص و متمایز در مرز چذابه+تصاویر

این جوان روحانی اهل شهر قم ادامه می دهد: هر یک از زوار و حتی خادمان حاضر در مرزها، مشت محکمی بر دهان دشمنان و بدخواهان اسلام می باشند.

وی با بیان اینکه پیاده روی اربعین حسینی در کربلا منحصرا یک راهپیمایی آسان نیست، اظهار کرد: این رخداد اعتقادی و فرهنگی نمایش قدرت جهان اسلام هست.

این روحانی اهل شهر قم ادامه می دهد: راهپیمایی اربعین نمایش قدرت جهان اسلام و بزرگترین عامل معرفی تشیع و نهضت حسینی به جهانیان هست.

 

لباس نوکری اهل بیت را بر تن کرده ام

همانگونه که در حال گفت وگو با وی هستم روحانی دیگری را می بینم که سینی مملو از ساندویچ راه می رود و با اصرار از زوار قصد دارد بردارند و دعایش کنند تاعاقبت بخیر گردد.

اسمش سیدعظیم صفوی هست، ۶۲ سال دارد و ۲۶ سال هست که لباس روحانیت بر تن کرده هست.

این روحانی که از لهجه اش میتوان فهمید اهل اصفهان هست، در اظهار کرد و گو با خبرنگار مهر اظهار می کند: این لباس، لباس نوکری اهل بیت هست. من با لباس روحانیت در این ایام و در این جایگاه خادمی برای زوار هیچ فرقی با آن کودک ۶ ساله که کفش زوار را واکس می زند و یا آن جوان معلولی که با چشم های نابینا زوار را از زیر قران رد می نماید ندارم ، ماهمه عاشق اباعبدالله(ع) هستیم.

سید صفوی با بیان اینکه تا به حال ۶ بار ضریح آقا را لمس کرده ام، اضافه می کند: با همین لباس از راه دوری آمده ام تا به دشمن بگویم به کوری چشم آنها، مسلمین در این برهه از هر قشر و با هر سن و سالی در کنارهم اتحاد را مشابه سال های گذشته مفهوم می بخشند و اذن نمی دهند کسی به اعتقاداتشان، مسلکشان و حریم عشقشان اباعبدالله(ع) دست درازی کند.

این روحانی سالخورده اهل اصفهان تبیین می کند: شیعیان گنج بزرگی به اسم امام حسین (ع) و واقعه عاشورا دارند و راهپیمایی روز اربعین به منزله عینیت یافتن فرهنگ عاشورا و اغراض قیام امام حسین (ع) در عاشورای حسینی هست.

همه در حماسه اربعین نقش داریم

به موکب سازمان اوقاف و امور خیریه خوزستان نزدیک می شوم. موکبی بزرگ با جمعیت بسیاری از جوانان خادم که هر کدام مشغول به کاری می باشند. در میان شلوغی و فعالیت های مکرر این موکب، یک روحانی تقریبا جوان در حال پذیرایی از مردم هست.

خادمی امام حسین (ع) با پوششی خاص و متمایز در مرز چذابه+تصاویر

وی که ریاست اداره اوقاف و امور خیریه دزفول هست در اظهار کرد و گو با خبرنگار مهر اظهار می کند: سازمان اوقاف خوزستان در دو مرز شلمچه و چذابه با برپایی موکب اقدام به پذیرایی از زوار حسینی کرده هست و در هر دو مرز تعداد هشت مبلغ و روحانی را مستقر کرده که علاوه بر اقدامات تبلیغاتی در قالب خادم نیز هم پای سایرخادمان از مردم پذیرایی کنند.

حجت الاسلام مجتبی خمیدی اضافه می کند: مطمئنا همه خادمان و روحانیون آرزو دارند در این ایام در صحن حرم کربلا باشند اما خدمت رسانی به زوار کوی دلدادگی را ترجیح داده اند چون که اعتقاد داریم خدمت به زوار حسین(ع) دست اندکی از زیارت آقا ندارد و با اهمیت نیت و هدف یعنی همان خشنودی و رضایت اباعبدالله(ع) هست.

وی خدمتگزاری به زوار حسینی را اوج شکوه و دلدادگی به اهل بیت می داند و می گوید: اربعین حسینی یک ظرفیت بزرگ و مثال زدنی هست و وظیفه همه ما هست تا هر آنچه در می توانیم را برای برپایی هر چه خوب تر این حماسه بزرگ دینی به کار گیریم.

با هدف خادمی زوار اباعبدالله آمده ام

علی محرابی دیگر روحانی حاضر در مرز چذابه هست که با آب معدنی و سینی خرما پذیرای زوار کربلا هست.

وی که مبلغ اعزامی سازمان اوقاف کشور به این مرز هست همانگونه که سینی خرما را با عشق و لبخند به زوار تعارف می کند، در اظهار کرد و گو با خبرنگار مهر، می گوید: اربعین جریانی هست که تمام اقشار و اصناف را در یک مسیرکنارهم قرار می دهد و جمله سرشناس «حب الحسین یجمعنا» را مفهوم می بخشد.

این روحانی که اهل اصفهان و تحصیل کرده حوزه علمیه شهر قم هست، اضافه می کند: تاحالا ۱۰ بار به کربلا رفته ام اما سال کنونی از ته دل و تنها با هدف نوکری امام حسین(ع) و زائرانش آمده ام تا از این ظرفیت از عشق حسینی نور و انرژی دریافت کنیم.

حجت الاسلام محرابی ادامه می دهد: خیمه گاه های مرز برای اباعبدالله(ع) برپا شده و خاک این مرز در حقیقت همان کربلا هست و اگر کسی آرزوی خادمی در حرم امام حسین(ع) را دارد بی شک با خادمی در همین مرز هم خادم امام حسین (ع) محسوب خواهد گردید. اگر قرار باشد همه به کربلا بروند دیگر کسی در مرز نمی ماند در نتیجه حضور ما در مرز در زمینه خدمت رسانی به زوار هیچ فرقی با زیارت و لمس ضریح ندارد چون که هدف و نیت همه ما عشق و رضایت امام حسین (ع) هست.

وی در انتهاء با بیان اینکه روحانیون استان های اصفهان، یزد و خوزستان با تمام توان پا به پای سایر خادمان به زوار در مرز خدمت می کنند، اضافه می کند: این بزرگترین افتخاربرای یک مسلمان شیعه محسوب می گردد.

وقتی چند دستگی افکنی دشمن خنثی می گردد

هوای مرز چذابه اندک اندک رو به تاریکی گذاشته اما نور حسین (ع) به دل های همه روشنایی بخشیده هست.

صدای تکبیر گروه های متفاوت پیاده روی به سمت حرم یار از گوشه و کنار مرز به گوش می رسد. روز و شب معنایی ندارد و زمان در برابر عشق و عظمت دریای خروشان عاشقان حسین (ع) متوقف شده هست.

خادمی امام حسین (ع) با پوششی خاص و متمایز در مرز چذابه+تصاویر

اینجا هرکسی در هر لباسی و منصبی مسیر نگاهش گنبد طلایی اباعبدالله(ع) و هدفش وصال یار هست.

اینجا در میدان عاشقان حسینی، خادمان خرید و فروش عشق می کنند. به زوار حسین(ع) عشق می دهند و از حسین عشق(ع) می گیرند؛ خرید و فروش دو سر بردی هست! شاید برای همین هست که ماندن در مرز و خادمی را انتخاب نموده اند.

اینجا روحانیون پیر و جوان پا به پای سایر مردم به میدان خادمی حسین (ع) آمده اند تا اتحاد حسینی خود و کنار مردم بودن را در روزهایی به نمایش بگذارند که دشمن ملحق شده و به نحو های متفاوت در حال تفرفه افکنی و ایجاد بد بینی مردم نسبت به قشر روحانیت هست. اکنون این روحانیون گویی از جای جای کشور با همین لباس که دشمن آن را هدف سیاه نمایی های خود از طریق ابزارهای تبلیغاتی خود قرار داده ، به مرز آمده اند تا با خدمت گذاری بی ریا به زوار حسین (ع)، مثل همیشه دسیسه ها و خیال باطل دشمنان و بدخواهان اسلام را خنثی کنند.

آری اینجا شاید تفاوت های ظاهری فراوان هست اما همه به تفاهم عشق به حسین(ع) با هم یکی شده اند.

خادمی امام حسین (ع) با پوششی خاص و متمایز در مرز چذابه+تصاویر

مرجع:مهر