حضرت آ‌یت الله جوادی آملی در دیدار خانواده مرحومه دباغ، خاطره ای از سفر به شوروی جهت ابلاغ پیام حضرت امام خمینی(ره) به گورباچف بیان کرد. به گزارش شهرکریمه به نقل از رسا، جمعی از اعضای خانواده مرحومه مرضیه دباغ با حضور در محل بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسرا با حضرت آیت الله جوادی […]

حضرت آ‌یت الله جوادی آملی در دیدار خانواده مرحومه دباغ، خاطره ای از سفر به شوروی جهت ابلاغ پیام حضرت امام خمینی(ره) به گورباچف بیان کرد.

به گزارش شهرکریمه به نقل از رسا، جمعی از اعضای خانواده مرحومه مرضیه دباغ با حضور در محل بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسرا با حضرت آیت الله جوادی آملی دیدار کردند.

حضرت آیت الله جوادی آملی در این دیدار رحلت پیامبر گرامی اسلام (ص) همچنین شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا(ع) را خدمت همه دوستان و ارادتمندان اهل بیت تسلیت عرض کرد.

وی سپس درگذشت مرحومه دباغ را به خانواده وی تسلیت گفت و در سخنانی بیان داشت: فقیده سعیده خانم مرضیه حدیدچی معروف به دباغ این فراز دوم شعار رسمی ما شیعیان را به خوبی عمل کرد که «اعظم الله اجورنا و اجورکم بمصابنا بالحسین (علیه السلام) و جعلنا و ایّاکم من الطالبین لثاره»؛ این پیام دو بخش دارد، یک بخش عرض تسلیت و ارادت به خاندان اهل بیت علیهم السلام است و بخش دوم جریان مسئولیت پذیری ماست که ما در قبال خون حسین بن علی(ع) مسئولیت داریم و از خدا می خواهیم آن توفیق را به ما بدهد که انتقام خون حسین بن علی(ع) را بگیریم.

مفسر برجسته قرآن کریم ادامه داد: مکتب ما ناتمام نیست و جریان مبارزه الی یوم القیامه ادامه دارد اما طبق بیان قرآن کریم خون بها متعلق به اولیای مقتول است لذا اینکه ما در شعار رسمی خود از خدا می خواهیم این توفیق را به ما بدهد که خون بهای حسین بن علی را بگیریم یعنی ما بچه های ابااعبدالله هستیم ولو اینکه از سادات نباشیم، چراکه پیامبر(ص) یک اعلامیه عمومی داد و فرمود «من و علی(ع) پدران این امت هستیم، بیایید فرزندان ما شوید»، ما هم به این دعوت لبیک گفتیم لذا این شعار برای ما رواست.

وی خاطرنشان کرد: مرحومه خانم دباغ از کسانی بودند که به این دعوت لبیک گفت، در این که انسان بخواهد این دعوت را لبیک بگوید فرقی بین زن و مرد نیست چرا که اصل دعوت به روح تعلق دارد و روح نه مذکر است و نه مونث، لذا ایشان در این مسیر تلاش کردند و در این مسیر که خون بهاء حسین بن علی(ع) را با رهبری امام راحل بگیرند موفق بودند.

حضرت آیت الله جوادی آملی با اشاره به همراهی خانم دباغ در سفر به شوروی برای ابلاغ پیام حضرت امام(ره) به گورباچف اظهار داشت: ایشان همراهی مودب، متدین و باوقار بودند، گورباچف با آن قدرتی که با آن شوروی بخش وسیعی از جهان را تحت سیطره خود داشت خیال می کرد این پیام مربوط به بخش سازندگی کشور پس از جنگ است در حالی که پس از شنیدن متن پیام و تعلیم این پیام به او، چرا که این پیام به او تعلیم شد و نه تسلیم، برافروخته شد و آن را دخالت در امور داخلی کشور خود تلقی کرد که به آنها پاسخ داده شد که این پیام به روح شما متعلق است و نه به آب و خاک شوروی. در پایان آن جلسه گورباچف جهت مصافحه دست خود را به سوی خانم دباغ دراز کرد، این خانم با کمال ادب گفت از دست دادن با شما معذورم اما به شما احترام می گذارم، انشاالله ایشان مشمول رحمت ویژه پروردگار باشد.