به گزارش پایگاه خبری،فرهنگی شهرکریمه به نقل از ایکنا از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، عصر دیروز ۱۹ دی ماه در دیدار با مسئولان انجمن‌های اسلامی مساجد تبریز به‌ مناسبت آغاز برنامه‌های چهل سالگی انقلاب با عنوان «چله در چله انقلاب که از قیام خونین مردم […]

خوب ترین جشن برای چهل سالگی انقلاب تصریح دستاورهای نظام است

به گزارش پایگاه خبری،فرهنگی شهرکریمه به نقل از ایکنا از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، عصر دیروز ۱۹ دی ماه در دیدار با مسئولان انجمن‌های اسلامی مساجد تبریز به‌ مناسبت آغاز برنامه‌های چهل سالگی انقلاب با عنوان «چله در چله انقلاب که از قیام خونین مردم شهر قم در ۱۹ دی، تا ۲۹ بهمن تبریز» اظهار کرد: سال کنونی با توجه به هجمه شگرف دشمنان اسم، دهه فجر و ایام چهل سالگی انقلاب را باید از نظر محتوایی بیش‌تر گرامی بداریم و دستاوردها و برکات انقلاب اسلامی را در عرصه‌های گوناگون تصریح کنیم.

وی دنبال کرد: نمی‌گوییم ناتوانی، اشکال یا کمبودی وجود ندارد. مشکلات اقتصادی در چندمدت موخر گریبان‌گیر مردم هست اما در برابر این‌ها، باید خدمات انقلاب را به مردم بگوییم و از خداوند بابت عنایت‌هایش تشکر کنیم.

امام جمعه تبریز با یادآوری اینکه ۱۹ دی، سالروز قیام مردم شهر قم در سال ۵۶ روز بزرگی هست، اظهار کرد: مردم شهر قم در این روز بصیرت دینی و ملی خود را نشان دادند.

وی علاوه بر این گفته بود: مقام معظم رهبری در دیدار امروزشان با مردم شهر قم اشاره کردند که حرکت مردم شهر قم و در ادامه آن، حرکت طوفانی مردم تبریز فراموش‌نشدنی بود.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم تصریح نمود: برخی‌ها می‌گویند چهل‌سالگی به‌معنای پیری هست درحالی که مقام معظم رهبری امروز اظهار کردند ۴۰ سالگی، نهایت رسیدن به بلوغ هست همان گونه که پیامبر اکرم (ص) نیز در ۴۰ سالگی به پیامبری و رسالت خود رسیدند.

وی ضمن تشکر از مسئولان و کارکنان اداره کل تبلیغات اسلامی استان اظهار کرد: برپایی برنامه ابتکاری که بمناسبت چهل سالگی انقلاب از ۱۹ دی تا ۲۹ بهمن سال کنونی در ۴۰ شب، ۴۰ برنامه متفاوت در استان توسط این اداره کل جالب هست و اهتمام کنید برنامه‌هایی با محتوا تدارک نگاه کنید.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تاکید کرد: اگر در جامعه ناهنجاری‌هایی وجود دارد، باید به داشته‌هایمان هم اشاره کنیم. در چهل سالگی انقلاب، روحانیت، نیروهای ارزشی و انقلابی موظف هستند هوشیارتر باشند و مبارزه بی‌امان با استکبار و صهیونیست جهانی را استمرار بدهند.

امام جمعه تبریز در بخش دیگری از اظهارات خود سفارش کرد: باید یک‌سری کارهای برای پیشگیری و مبارزه با توطئه‌های استکبار و دشمن های نظام مقدس جمهوری اسلامی انجام بدهیم. برای پیشگیری از توطئه‌های دشمنان، هرکس باید در محدوده اختیارات خود برای این امر کوشش کند.

حجت‌الاسلام آل هاشم، با تاکید بر اینکه باید بصیرت‌ و امید را بین مردم افزایش دهیم، اظهار کرد: این یک تکلیف هست که وقتی میان اقشار متفاوت مردم گفت وگو می‌کنیم، در بین آنها نشاط و امید را افزایش بدهیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی افزود: یکی از ترفندهای دشمن های نظام مقدس جمهوری اسلامی این هست که ما را برای آینده بدبین و ناامید کنند.

وی با تاکید بر لزوم افزایش بصیرت میان اقشار متفاوت مردم، اظهار کرد: اگر بصیرت نداشته باشیم در روزهای حساس به اشتباه و انحراف دچار می‌شویم همان گونه که در سال ۸۸ عده‌ای به‌خاطر بی‌بصیرتی ناخودآگاه به سمت دشمن رفتند که البته در ۹ دی برگشتند.

وی خطاب به انجمن‌های اسلامی مساجد استان گفته بود: ماهیت، اغراض و مبانی نظام را باید در مساجد به مردم توضیح بدهید و اینکه به کجا رسیده‌ایم و اغراض نهایی‌مان چیست. انقلاب اسلامی ایران امروز به نقاط دیگر جهان صادر گردیده هست. حرکت‌های اسلامی در ممالک اسلامی به برکت انقلاب اسلامی قابل رویت هست.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم، تقویت روحیه انقلابی‌گری را ضروری دانست و اظهار کرد: عدالت‌طلبی، مطالبه‌گری، مبارزه فکری با حنگ نرم دشمنان از دیگر اغراض والای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هست که باید نیروهای ارزشی در چهلمین سالگرد به این‌ها توجه مخصوص دارا باشند.

وی علاوه بر این تاکید کرد: نباید فضای سایبری را در اختیار دشمنان قرار بدهیم باید خودمان هم در این فضا فعالیت دارا باشیم و شبهات احتمالی مردم را جواب بدهیم.

در سایه اتحاد در جنگ برنده گردیدیم.

وی یادآور گردید: باید تمام سلایق متفاوت با تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری این انقلاب را پیش ببریم. نیروهای ارزشی برنامه‌ریزی کنند که در چهلمین سال انقلاب در مساجد گروهی برای اجرایی کردن فرامین رهبر معظم جمهوری اسلامی تشکیل بدهند چراکه سخنرانی‌های رهبری برای ما به منزله دستورالعمل و دستور هست.

نماینده ولی فقیه در بخش انتهایی اظهارات خود بر لزوم استمرار امر به سرشناس و نهی از منکر در جامعه تاکید کرد و اضافه کرد: تذکر لسانی یک وظیفه همه گیر هست اما کسی که امر به سرشناس و نهی از منکر می‌کند باید خودش سرشناس و منکر را بشناسد.

انتهای پیام