زهرا هدایتی متین، دارنده مدال طلای المپیاد ادبیات که در دیدار امروز مدال‌آوران المپیادهای علمی و اعضای تیم ملی والیبال جوانان ایران با رهبر معظّم انقلاب حضور داشت، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه امام و رهبری شهرکریمه، درباره انگیزه خود از همراه بردن فرزند خردسالش در این دیدار گفت: هدف من این بود تا با اقدامی نمادین […]


زهرا هدایتی متین، دارنده مدال طلای المپیاد ادبیات که در دیدار امروز مدال‌آوران المپیادهای علمی و اعضای تیم ملی والیبال جوانان ایران با رهبر معظّم انقلاب حضور داشت، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه امام و رهبری شهرکریمه، درباره انگیزه خود از همراه بردن فرزند خردسالش در این دیدار گفت: هدف من این بود تا با اقدامی نمادین به فرهنگ‌سازی حول این موضوع بپردازم که با داشتن بچّه هم می‌توان به موفقیّت‌ در عرصه‌های مختلف از جمله عرصه علمی دست پیدا کرد.

وی در توصیف فضای دیدار امروز نخبگان با رهبر انقلاب گفت: بنده در دیدارهای عمومی رهبر انقلاب با نخبگان حضور داشته‌ام، امّا فضای دیدار امروز، صمیمانه‌تر از دیدارهای عمومی بود و نخبگان حاضر در جلسه، راحت‌تر نکات خود را مطرح کردند.

هدایتی، توصیه رهبر انقلاب در دیدار امروز مبنی سمّ بودن ناامیدی برای نخبگان را مورد اشاره قرار داد و گفت: این توصیه، توصیه بسیار مهمّی است و نخبگان باید آن را آویزه گوش خود داشته باشند.

دارنده مدال طلای المپیاد ادبیات درباره اثرگذاری دیدار با رهبر انقلاب در انگیزه نخبگان گفت: به قول یکی از آقایان حاضر در جلسه، اگر مدال‌های رنگارنک ما، همین یک نتیجه را داشته باشد که با رهبر انقلاب ملاقات کنیم و بتوانیم با ایشان سخن بگوییم، برای ما کافی است.

هدایتی افزود: یکی از نکاتی که در دیدار امروز با رهبر انقلاب مطرح کردم، انتقاد از بها ندادن به مقوله فرزندآوری در برخی سطوح کشور و فراهم نکردن برخی تسهیلات در این زمینه بود.

گفتنی است رهبر معظّم انقلاب در سخنان امروز خود با اشاره به زهرا هدایتی متین، گفتند: «حضور این خانم محترم به همراه همسر و فرزند خود، نشان می‌دهد خانمها با داشتن همسر و فرزند نیز می‌توانند به موفقیت‌های بزرگ دست یابند».

انتهای پیام/