مرجع تقلید شیعیان گفت: دانشنامه شعر مهدوی اثری بسیار فاخر است و امیدواریم در آینده شاهد تهیه و تدوین دانشنامه برای تمام ائمه معصومین(ع) باشیم.

به گزارش شهر کریمه به‌نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله لطف‌الله صافی گلپایگانی در دیدار حجت‌الاسلام‌ والمسلمین جمشیدی مدیر حوزه‌های علمیه خواهران، از تدوین دانشنامه ۲۹ جلدی شعر مهدوی توسط حوزه خواهران ابراز خرسندی کرد و اظهار داشت: دانشنامه شعر مهدوی اثری بسیار فاخر است و امیدواریم در آینده شاهد تهیه و تدوین دانشنامه برای تمام ائمه معصومین(ع) باشیم.

وی بابیان این‌که مهدویت، از موضوعاتی است که باید به آن بیشتر پرداخته شود، از تمامی دست‌اندرکاران این اثر فاخر در حوزه‌های علمیه خواهران تشکر و قدردانی کرد.

در ابتدای این دیدار، حجت‌الاسلام‌ جمشیدی با اشاره به تدوین و تهیه دانشنامه ۲۹ جلدی شعر مهدوی توسط حوزه‌های علمیه خواهران گفت: در این دانشنامه ۵ هزار و ۳۰۰ دیوان، ۶ هزار و ۵۳۰ مجموعه شعر و نیز ۳۱۲ تذکره و زندگینامه شعرا موردبررسی قرارگرفته و درمجموع ۱۲ هزار شعر از هزار و ۹۵۷ شاعر آورده شده است.

وی افزود: نوع تحقیق این مجموعه کتابخانه‌ای است و از منابع معتبر مجموعه‌هایی چون کتاب‌خانه آستان قدس رضوی، کتابخانه ملی، کتابخانه مجلس شورای اسلامی و کتابخانه مرحوم آیت‌الله‌العظمی مرعشی نجفی(ره) بهره‌گیری شده است.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران ادامه داد: در این دانشنامه ۲۵ نوع نمایه مانند نمایه آیات، احادیث، اوصاف حضرت مهدی(عج) در ستایش‌های شاعران، ادیان و فرق، اسماءالحسنی، اشخاص، اصطلاحات فلسفی، دینی و عرفانی و همچنین نمایه موضوعی، کشف‌الابیات و کشف القوافی وجود دارد.