به گزارش شهرکریمه، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در هفدهمین اجلاس سالانه بسیج اساتید که در سالن صبا مشهد مقدس برگزار شد، اظهار داشت: در موقعیت سرنوشت سازی از تاریخ اسلام و ایران زندگی می کنیم، در مقطعی هستیم که مواجهه راهبردی تعیین کننده‌ای بین نظام استکبار از یک سو […]

به گزارش شهرکریمه، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در هفدهمین اجلاس سالانه بسیج اساتید که در سالن صبا مشهد مقدس برگزار شد، اظهار داشت: در موقعیت سرنوشت سازی از تاریخ اسلام و ایران زندگی می کنیم، در مقطعی هستیم که مواجهه راهبردی تعیین کننده‌ای بین نظام استکبار از یک سو و انقلاب اسلامی از سوی دیگر در جریان است.

وی افزود: بدون تردید مسیر آینده بشریت به نتیجه این نبرد ارتباط مستقیم خواهد داشت. امروز منطقه جهان اسلام ایفا کننده نقشه راهبردی است.

سلامی اظهار داشت: ‌هر تحولی در منطقه رخ دهد سیمای جهان در آینده را ترسیم می کند. در این دوره 35 ساله 12 جنگ در سرزمین های اسلامی رخ داده که یک طرف دنیای غرب و طرف دیگر انقلاب اسلامی و کشورهای همپیمان بوده است.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: غرب طی 35 سال لشکرکشی های بزرگی را در منطقه سامان دادن است. جنگ از تمرکز تمام قدرت ها و شرکایشان بر روی یک نقطه و آن هم جمهوری اسلامی اتفاق افتاد.

وی افزود: آنها از تاریخ آموخته بودند که پیام های آسمانی اسلام به سرعت در قلب ها نفوذ می کند و هویت گم شده بشر در این عصر را با پیام طهارت جابه جا کند.

سلامی گفت: دفاع مقدس جلوه‌ای از یکی از ابعاد تهاجم همه جانبه غرب به بخش سوق الجیشی عالم بود. ما توانستیم اولین پیروزی را در شکستن تمرکز راهبردی در قلب اسلام از بین ببریم. امروز می بینید آن نقطه تمرکز امن ترین نقطه عالم است.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: امروز در فضاهای دور دست با دشمنان اسلام در نبرد هستیم، امروز توانستیم تا حدود زیادی اراده مسلمانان را بر کفار تحمیل کنیم.

سلامی تاکید کرد: ساده لوحانه است اگر تصور کنیم دشمنی که از اساس با هویت ما در تضاد اعتقادی قوی است و موجودی ما را متضاد با حیات سیاسی خود می داند، به میدان استراتژی تنزل موقعیت دهد.

وی در ادامه اظهار داشت: برجام می‌تواند معیار مناسب و تجسم عینی از روح تعامل پذیری دشمن باشد. آیا می توان با مدل برجام به حفظ استقلال خود بیاندیشیم؟ این تفکر در عمل محکوم به شکست است.

سلامی گفت: ما از تاریخ آموخته ایم برای بقا در مقابل قدرت هایی که خواستار نظمی ناعادلانه است تنها راه، قدرتمند شدن است. در مقابل دشمن تنها باید قوی بود.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: وقتی با ما در برجام معامله می کنند از ما می خواهند توسعه قدرت بازدارنده خود را متوقف کنیم و به دنبال استراتژی پوچ سازی و خالی کردن از قدرت هستند.

وی تاکید کرد: آمریکا به دنبال سیطره بر جهان است و ما به دنبال برهم زدن این سیطره هستیم.

سلامی گفت: امروز می بینید سالانه 38 هزار نوجوان آمریکایی خودکشی می کنند. وقتی نرخ طلاق در این کشورها رکورد زد و در ازای هر جوانی که خودکشی می کند 50 جوان دیگر به دنبال راهی برای خودکشی هستند، این بیانگر زوال غرب است.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه رهبر انقلاب، رهبری جهانی است، گفت: نسخه سعادت انسان در پیروی از تمدن غرب نیست. اسلام به دنبال هویت حقیقی انسان و کرامت انسان است. برای اسلام کشتن یک انسان بدون اینکه فسادی کرده باشد کشتن تمام انسان هاست.

وی ادامه داد: رهبری به من فرمود اینکه ما صلاح کشتار جمعی نمی خواهیم یک تاکتیک نیست یک اصل و براساس مبانی اعتقادی ماست.

سلامی اظهار داشت: غرب عصر طلایی اسلام را دیده و می داند مسلمانان اگر فرصت کنند باز مرجعیت علمی جهان را به دست می گیرند.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه غرب در حال فروپاشی در سطح اجتماعی و فرهنگی است، گفت: در عرصه سیاست هم فرو ریخته و قدرت اقتصادی غرب در حال زوال است.

وی افزود: امروزه سهم آمریکا و اروپا را در جهان می بینیم و از سوی دیگر تاثیرگزاری خودمان در تحولات سوریه لبنان، بحرین و سایر کشورها را مشاهده می‌کنیم.

سلامی تاکید کرد: نیازمند ایجاد سد مستحکم از ایمان در قلب جوانانمان هستیم. این یک جنگ است و ما در هیچ جنگی نباید بی طرف باشیم. هرکجا ضعیف باشیم دشمن از آنجا اقدام می کند.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: دشمن به تدریج صحنه سیاسی و امنیتی منطفه را ترک خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی فرمولی است برای تغییر ادراک دشمن که ما به تدریج تمام این راه‌ها را سد می کنیم.

منبع: فارس