جانشین فرماندهی انتظامی استان قم از دستگیری سارق حرفه‌ای خودروهای مدل بالا در قم خبر داد.

به گزارش شهرکریمه به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ حمیدرضا اسدی اظهار داشت: در پی وقوع سرقت‌های متعدد خودروهای مدل بالا، موضوع در دستور کار ویژه کارآگاهان پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی استان با بکارگیری یکسری شگردهای پلیسی یکی از سارقان حرفه‌ای و سابقه‌دار خودروهای مدل بالا که اهل یکی از استان‌های غربی، ساکن شهر قم را شناسایی و دستگیر کردند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان قم ادامه داد: وی در سال ۱۳۹۴ به اتهام سرقت دو دستگاه خودرو زانتیا و پژو و حمل و نگهداری سلاح گرم با چندین عدد فشنگ دستگیر و به ۱۱ سال حبس و سپس تبعید محکوم شده بود که با شامل شدن رفعت اسلامی، پس از ۱۴ ماه تحمل حبس آزاد و فعالیت مجدد خود را در زمینه سرقت سند نمره و انتقال خودروهای مدل بالا به یکی از استان‌های جنوب شرقی آغاز و با درآمد حاصله از این امر یک دستگاه خودرو لوکس و گران قیمت خریداری و به صورت مخفیانه در مناطق بالای شهر قم زندگی می‌کند.

وی اضافه کرد: با تلاش مضاعف کارآگاهان پلیس آگاهی استان، شماره تلفن مخفی همراه متهم که با مالخران و همدستانش در ارتباط بوده، کشف شد و در بازرسی از محل حضور متهم اموال مسروقه شامل یک جفت پلاک انتظامی خودرو نیسان، دو دستگاه ECU، دو عدد فیش خودرو، دو عدد شاه کلید شانه‌ای، چند عدد سوئیچ یدکی خودرو و چند دستگاه گوشی اپل و ساده کشف شد.

اسدی بیان داشت: متهم تاکنون به سرقت چهار دستگاه خودروی مدل بالا اقرار که توسط کارآگاهان محرز شده و دو نفر مالخر نیز در این ارتباط شناسایی و دستگیر شده‌اند، اما همچنان تحقیقات پیرامون کشف سایر سرقت‌ها ادامه دارد.