دو کاراته‌کای نوجوان استان قم با پایان رقابت‌های انتخابی تیم ملی کاراته نوجوانان ایران به اردوی این تیم برای اعزام به مسابقات بین‌المللی دعوت شدند.

به گزارش شهر کریمه به نقل از فارس، آخرین مرحله رقابت‌های انتخابی تیم ملی کاراته نوجوانان ایران به منظور شناخت ترکیب نهایی تیم اعزامی به پیکارهای جهانی ۲۰۱۷ در حالی به کار خود پایان داد که پنج کاراته‌کا مجوز حضور در رقابت‌های جهانی را گرفتند.

اما با پایان رقابت نهایی انتخابی تیم ملی کاراته نوجوانان نام دو کاراته‌کای قم در لیست نفرات دعوت شده به اردو قرار گرفت تا در صورت بروز اتفاقی برای کاراته‌کاهای اصلی، شانس اعزام به مسابقات جهانی اسپانیا را داشته باشند و در غیر این‌صورت راهی رقابت‌های بین‌المللی شوند.

با برنامه‌ریزی انجام شده از سوی فدراسیون کاراته، رقابت‌های انتخابی تیم ملی نوجوانان در سالن شهید کبکانیان تهران برگزار شد و در پایان این مسابقات حسین خدری کاراته‌کای وزن منهای ۵۷ کیلوگرم و محمدسینا عبدالحسینی کاراته‌کای وزن به اضافه ۷۰ کیلوگرم قم در اردو ماندگار شدند.

در وزن منهای ۵۷ کیلوگرم آخرین انتخابی تیم ملی نوجوانان، علیرضا فرجی از مازندران با کسب پنج برد و یک باخت مسافر تیم اعزامی به رقابت‌های اسپانیا شد اما حسین خدری از استان قم با کسب چهار برد و دو باخت به عنوان نفر دوم به اردوی آماده‌سازی تیم ملی راه یافت.

این در حالی است که حسین خدری در شانزدهمین دوره رقابت‌های کاراته قهرمانی که تیر ماه امسال به میزبانی کشور قزاقستان در شهر آستانه به انجام رسید، در در وزن منهای ۵۷ کیلوگرم بر سکوی سوم قاره کهن ایستاد و نشان برنز آسیا را به ارمغان آورد.

در وزن به اضافه ۷۰ کیلوگرم انتخابی تیم ملی نوجوانان نیز کامران بصیری از مرکزی با کسب چهار برد و دو باخت نفر فیکس این وزن برای سفر به مسابقات جهانی اسپانیا شد اما محمدسینا عبدالحسینی از هیأت‌‌‌‌‌ کاراته استان قم با کسب سه برد و دو باخت به عنوان نفر دوم به اردوی تیم ملی رسید.

عبدالحسینی در حالی به اردوی نهایی تیم ملی نوجوانان دعوت شد که اوایل مرداد ماه در مسابقات انتخابی تیم ملی نوجوانان ایران با شکست تمامی حریفان خود موفق به کسب رتبه نخست، مقام قهرمانی و نشان طلا شده بود و یکی از امیدهای کاراته قم برای کسب سهمیه پیکارهای جهانی به شمار می‌رفت.