به گزارش پایگاه خبری شهرکریمه به نقل از روابط عمومی استانداری قم، محمدحسن نامی امروز در نشست فصلی مدیران کل مدیریت بحران استان‌های سراسر کشور در قم، با اشاره به وضعیت بحرانی بسیاری از سدهای تأمین آب تهران، اظهار داشت: مساله آب یکی از مباحث و موضوعات اساسی کشور است؛ یک‌سوم از سدهای تهران را گل‌ولای گرفته‌است.

وی  با بیان اینکه حفر چاه راهکار اساسی در تأمین آب نیست، گفت: حفر چاه با فرونشست بیشتر زمین رابطه مستقیم دارد و این در حالی است که بخش زیادی از این چاه‌ها نیز به نحوی آلوده‌اند.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با تأکید بر ضرورت همراهی و هماهنگی درمساله مدیریت بحران، ابراز کرد: پشتیبانی منطقه‌ای و تقویت راه‌های کمک‌رسانی و معین استانی بودن از مباحث مهم در مدیریت مطلوب بحران در کشور است.

وی با تأکید بر اینکه دولت سیزدهم ماهانه ۱۲ تا ۱۶ هزار میلیارد تومان بدهی دولت قبل را پرداخت می‌کند، یادآور شد: علاوه بر این خسارت‌های ناشی از زلزله و سیلاب دو سال گذشته نیز هزینه‌های زیادی را به دولت مردمی تحمیل کرده‌است.

نامی خاطرنشان کرد: در شرایط بودجه‌ای حاکم برکشور، بودجه و اعتبارات تخصیص‌یافته به مدیریت بحران، دقیقاً باید در محل موردنظر مصرف شود.

وی با تأکید بر توجه  دقیق نقشه آمایشی کشور در طرح‌های تصمیم سازی کلان، یادآور شد: بی‌توجهی به مساله آمایش سبب بروز مشکلات اساسی در مدیریت کشور خواهد شد.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در بخش مدیریت بحران، اضافه کرد: پیشگیری جان‌مایه اصلی سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در مساله مدیریت بحران است؛ سیلاب، زلزله، آتش‌سوزی، گردوغبار و اموری ازاین‌دست تا حدود بالایی قابلیت پیشگیری و مدیریت دارد.

انتهای پیام/۷۸۰۲۳
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنیدمنبع