به گزارش خبرنگار شهرکریمه، حسن چنگیچ، در ۶۴ سالگی دار فانی را وداع گفت، وی معاون سابق وزیر دفاع بوسنی، رئیس شورای عالی مجلس جامعه اسلامی بوسنی، رئیس ستاد جمع‌آوری کمک‌های خارجی، نقدی و نظامی و بشردوستانه در دوران جنگ بوسنی بود. بزرگان و شخصیت‌های دینی، فرهنگی، سیاسی و نظامی بوسنی از جمله رئیس‌العلماء بوسنی […]به گزارش خبرنگار شهرکریمه، حسن چنگیچ، در ۶۴ سالگی دار فانی را وداع گفت، وی معاون سابق وزیر دفاع بوسنی، رئیس شورای عالی مجلس جامعه اسلامی بوسنی، رئیس ستاد جمع‌آوری کمک‌های خارجی، نقدی و نظامی و بشردوستانه در دوران جنگ بوسنی بود.

بزرگان و شخصیت‌های دینی، فرهنگی، سیاسی و نظامی بوسنی از جمله رئیس‌العلماء بوسنی و رئیس‌جمهور این کشور درگذشت چنگیچ را تسلیت گفته‌اند و مراسم تشییع وی دیروز، ۱۷ آبان با حضور رئیس العلماء بوسنی به نام «حسین افندی کاوازوویچ» برگزار شد.

حجت الاسلام حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی طی پیامی خطاب به حسین افندی کاوازوویچ رئیس العلما و رئیس محترم جامعه اسلامی بوسنی و هرزگوین درگذشت استاد حسن چنگیچ رئیس شورای عالی مجلس جامعه اسلامی بوسنی و هرزگوین را تسلیت گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

برادر گرامی جناب آقای دکتر حسین افندی کاوازوویچ (زید عزه العالی)
رئیس العلما و رئیس محترم جامعه اسلامی بوسنی و هرزگوین
سلام علیکم و رحمه الله
خبر درگذشت مجاهد راه خدا، حامی مستضعفان و محرومان و مبارز خستگی‌ناپذیر مرحوم مغفور استاد حسن چنگیچ (رحمه الله علیه) موجب تأسف و تأثر عمیق اینجانب شد.

آن مرد با اخلاص و جهادگر ارزشمند، عمر بابرکت خود را در راه دفاع از آرمان‫های مقدس مکتب اسلام و حمایت از مردمی سپری کرد که هیچ پناهی جز خدا و هیچ خواسته‌ای جز آزادی و آزادگی نداشتند.

تلاش‫ها و خدمات خالصانه استاد حسن چنگیچ بعنوان قهرمان ملی کشور بوسنی و هرزگوین در تاریخ آن سرزمین به یادگار خواهد ماند. ‬‬

اینجانب ارتحال این انسان وارسته را به جنابعالی، خانواده محترم ایشان و همه مردم عزیز بوسنی و هرزگوین خصوصاً جامعه اسلامی آن کشور تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت، مغفرت و رضوان الهی و برای بازماندگان معزز ایشان صبر جمیل و اجر جزیل مسألت می ‫نمایم. ‬منبع