دوشنبه, ۱۵ خرداد , ۱۴۰۲ Monday, 5 June , 2023×
رویداد بزرگ «نیمه شعبان» برای اولین بار در قم برگزار می‌شود
شناسه : 49975
0

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران گفت: برای اولین بار امسال «رویداد بزرگ نیمه شعبان» در مسجد مقدس جمکران و بلوار پیامبر اعظم (ص) از ظهر روز چهاردهم شعبان تا ساعت ۲۲ شام نیمه شعبان برگزار خواهد شد.

ارسال توسط : نویسنده : مجتبی امیرفرزانه
پ
پ

به گزارش پایگاه خبری فرهنگی شهر کریمه، حجت‌الاسلام والمسلمین یاسین حسین آبادی در سی‌‌امین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر مقدس قم، در رابطه به برنامه‌های مسجد مقدس جمکران در نیمه شعبان بیان کرد: برنامه‌های امسال با نگاهی تمدنی و حرکتی از جنس جهاد تبیین در نیمه شعبان طراحی و اجرا می‌شود؛ همچنین امسال جشن‌های نیمه شعبان از ۳روز به پانزده روز توسعه یافته است.

 

وی اضافه کرد: امسال برای اولین بار «رویداد بزرگ نیمه شعبان» در مسجد مقدس جمکران و بلوار پیامبر اعظم (ص) از ساعت۱۴ روز چهاردهم شعبان تا ساعت ۲۲ شام نیمه شعبان به مدت ۳۶ ساعت برگزار خواهد شد.

 

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران عنوان کرد: آنچه در ظهور حضرت حجت (عج) مورد نیاز یک جامعه و شهر می‌باشد، ارتباطات مومنین با یکدیگر و امام جامعه است و راهبرد اساسی برای اجتماع قلوب و همدلی برای ظهور، گره‌گشایی از امور مردم است.

 

وی ادامه داد: وقتی گره‌گشایی معنا پیدا می‌کند و خدایی می‌شود که حول محور امام و ولی جامعه شکل بگیرد؛ به همین دلیل پویش «به عشق مهدی هواداریم» صورت گرفت که در بُعد فردی، خانوادگی، اجتماعی و سیاسی همدلی انجام می‌شود.

 

حسین آبادی با بیان اینکه پویش «به عشق مهدی هواداریم» جهادی‌ست برای تبیین جلوه‌های ایثار، فداکاری و همبستگی اجتماعی مردم، افزود: این پویش در برابر با تلاش دشمن برای برجسته سازی رذائل در جامعه است که مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده است و خواستاریم که آزین‌بندی شهر نیز با محوریت این پویش ملی باشد که از مسجد مقدس جمکران رقم خورده است.

 

وی خاطرنشان کرد: از سالروز ولادت امام حسین (ع) در سه وعده صبح، عصر و شب تا شام نیمه شعبان برنامه‌های متعدد در حال برگزاری است؛ همایش «نرجسانه» با محوریت بانوان، نشست تخصصی «اساتید» با محوریت اساتید دانشگاه‌ها و همایش «جوانه‌های انتظار» با محوریت نوجوانان طراحی شده است.

 

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.