معاون شهرسازی و امور زیربنایی شهرداری قم گفت: در حال حاضر تمام ایستگاه‌های فاز نخست مترو قم فعال بوده و سازه آنها تا پایان سال یا اوایل سال ۹۷ تکمیل می‌شود.

به گزارش شهرکریمه به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، علیرضا قاری قرآن با اشاره به وضعیت تکمیل ایستگاه‌های فاز نخست مترو قم، اظهار کرد: طبق برنامه در فاز نخست مترو خط اول ۶ ایستگاه قرار دارد که سعی داریم بخشی از آنها را در زمان بهره‌برداری در اختیار قرار داده و به مرور مابقی را تکمیل کنیم.

معاون شهردار قم با بیان اینکه در حال حاضر عملیات عمرانی در تمام ایستگاه‌های فاز نخست فعال است، افزود: در میدان شهید مطهری عملیات عمرانی در منفی یک به پایان رسیده و پیمانکار در حال تکمیل تراز منفی دو و ورود به تراز منفی سه است.
قاری قرآن با تاکید بر اینکه در ایستگاه شهرک کامکار نیز از کف سگمنت‌ها کار شده و سکوها در حال اجرا است، خاطرنشان کرد: ظرف هشت ماه آینده اسکلت این دو ایستگاه که ابتدا و انتهای فاز نخست خط A هستند تکمیل می‌شود.
وی با اشاره به پیچیدگی‌های موجود در روند اجرای ایستگاه‌های دیگر فاز نخست مترو، گفت: چهار ایستگاه دیگر از نظر فنی پیچیده است و طبق زمان‌بندی پیش می‌روند.
معاون شهرسازی و امور زیربنایی شهرداری قم با بیان اینکه روند اجرایی ایستگاه‌های مترو طبق برنامه پیش رفته است، افزود: به جز یک مورد همه ایستگاه‌ها فعال است و کار پیش می‌رود و تا پایان سال ۹۶ و اواسط ۹۷ کار ساختمانی ایستگاه‌ها به اتمام خواهد رسید.