سواحل دریای خزر، البرز مرکزی و البرز مرکزی دچار بارشهای باران، برف و کاهش دما خواهد شد و این سامانه تا پایان هفته ماندگار است. مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با اشاره به ورود سیستم بارشی به نیمه شمالی کشور در ۴۸ ساعت آینده گفت: سواحل دریای خزر، البرز مرکزی و البرز مرکزی […]

سواحل دریای خزر، البرز مرکزی و البرز مرکزی دچار بارشهای باران، برف و کاهش دما خواهد شد و این سامانه تا پایان هفته ماندگار است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با اشاره به ورود سیستم بارشی به نیمه شمالی کشور در ۴۸ ساعت آینده گفت: سواحل دریای خزر، البرز مرکزی و البرز مرکزی دچار بارشهای باران، برف و کاهش دما خواهد شد و این سامانه تا پایان هفته ماندگار است.
به گزارش شهرکریمه، احد وظیفه درباره آخرین وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: عصر امروز شنبه برای استانهای شمال غرب کشور بارش پراکنده باران و برف و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.
وی ادامه داد: این بارشها که ناشی از ورود سامانه بارشی روزهای گذشته به غرب کشور است در 24 ساعت آینده نیز در برخی استانهای واقع در جنوب، جنوب غرب و غرب کشور فعالیت خواهد کرد و استانهای خوزستان، شمال بوشهر، شمال غرب فارس، چهارمحال بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد نیز دچار بارشهای باران همراه با رگبار و رعد و برق خواهد شد.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: بارشهای باران و رگبار که در روزهای گذشته جنوب زاگرس و غرب کشور را در برگرفته بود، رفته‌رفته در روز دوشنبه از کشور خارج خواهد شد و سامانه جدیدی از روز دوشنبه وارد کشور می‌شود.
وظیفه افزود: از اواخر وقت روز دوشنبه جریانات سرد شمالی وارد کشور خواهد شد و غرب دریای خزر، سواحل خزر و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی را در برمی‌گیرد.
وی یادآور شد: با ورود این سامانه بارشی شاهد بارش باران و برف در استانهای واقع در غرب و جنوب غرب کشور خواهیم بود و کاهش دما را به‌دنبال دارد.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور اظهار کرد: کاهش دمای ناشی از نفوذ جریانات شمالی از اواخر وقت روز دوشنبه سواحل خزر و استانهای نیمه شمالی کشور را در برمی‌گیرد و این روند تا آخر هفته باقی خواهد ماند.
وظیفه تصریح کرد: تمامی ساکنان مناطق استانهای بارانی و برفی باید به اطلاعیه‌های اخیر سازمان هواشناسی کشور برای سیلابی شدن معابر و آبگرفتگی‌ها دقت کنند.
وی درباره سردترین و گرم‌ترین مناطق کشور نیز عنوان کرد: استان قم با یک درجه زیر صفر و بندرعباس با 29 درجه بالای صفر سردترین و گرم‌ترین مناطق کشور محسوب می‌شوند.