دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با بیان اینکه دکترین نظامی جمهوری اسلامی ایران دفاعی است،‌ گفت: سخن آمریکایی‌ها در مورد برنامه موشکی و توان دفاعی ایران نادرست و بی‌منطق است. به گزارش شهرکریمه سردار سید یحیی رحیم صفوی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد، […]

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با بیان اینکه دکترین نظامی جمهوری اسلامی ایران دفاعی است،‌ گفت: سخن آمریکایی‌ها در مورد برنامه موشکی و توان دفاعی ایران نادرست و بی‌منطق است.

به گزارش شهرکریمه سردار سید یحیی رحیم صفوی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد، قدرت نطامی و دفاعی نیروهای مسلح ایران را پشتوانه و قدرتی مهم برای نظام اسلامی دانست و گفت: دکترین نظامی جمهوری اسلامی ایران دفاعی است و همواره خواستار برقراری صلح و امنیت همراه با عدالت در منطقه هستیم و معتقدیم کشورها باید به یکدیگر احترام بگذارند.

وی با انتقاد از سخنان کشورهای غربی در مورد پیشرفت‌های موشکی ایران، گفت: سخن آمریکایی‌ها در مورد توان دفاعی ایران بی منطق است در حالی که واکنشی نسبت به کلاهک‌های هسته‌ای رژیم صهیونیستی و جنایات آل سعود در یمن و بحرین دیده نمی‌شود.

هوشیاری مرجعیت و حمایت ایران مانع تحقق اهداف دشمنان در سوریه و عراق شد

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با بیان اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای اروپایی و تعدادی از کشورهای عربی در منطقه شرارت می‌کنند، گفت: هوشیاری مرجعیت و حمایت ایران مانع تحقق اهداف آمریکایی‌ها و دشمنان در سوریه و عراق شد و مشاوره‌های نیروهای ایرانی باعث شکست تکفیری‌ها در موصل و حلب شد.

وی با بیان اینکه اگر رشادت‌های شهدا و مدافعین حرم نبود پیروزی‌ها در سوریه و عراق به دست نمی‌آمد، افزود: دشمنان می‌خواستند در عراق حکومت لائیک و دشمن با ایران به قدرت برسد که به فضل الهی این توطئه شکست خورد و هم اکنون یک حکومت اسلامی در عراق که شیعیان در پارلمان آن در اکثریت هستند شکل گرفته و با ایران رابطه مناسبی دارد.

ایران اسلامی الگوی کشورهای منطقه

رحیم صفوی در ادامه با اشاره به اهمیت انقلاب اسلامی ایران در منطقه و جهان گفت: بسیاری از کشورها از پیروزی‌های ایران در انقلاب و دفاع مقدس الگو می‌گیرند و همبستگی  ملت‌های مسلمان منطقه با ایران باعث تقویت مقاومت اسلامی در کشورهای سوریه، بحرین، یمن و فلسطین اشغالی شده و حتی جوانان اروپایی این پیام را دریافت کرده‌اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت توجه به وضعیت اقتصادی، معیشتی، فرهنگی و اجتماعی جامعه اظهار داشت: دولت باید در برنامه ششم توسعه از سال ۹۶ تا ۴۰۰ با مدیریتی انقلابی موانع تولید را برطرف کرده و ضمن توجه به اقتصاد مقاومتی و توجه به کشاورزی و صنعت، مشکل اشتغال جوانان را برطرف کند.

اهمیت راهپیمایی ۲۲ بهمن

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا به یوم الله ۲۲ بهمن اشاره کرد و گفت: ملت همیشه در صحنه ایران در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی پیام وحدت بخش همراه با عزت و تداوم انقلاب را به جهانیان نشان خواهند داد.

وی در پایان انتخابات سال آینده را مهم و سرنوشت‌ساز توصیف کرد و گفت: مردم ایران همچون گذشته در انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا حضوری آگاهانه خواهند داشت و با خلق حماسه‌ای دیگر، افرادی مومن، انقلابی و کارآمد را انتخاب خواهند کرد.

منبع: مهر