رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) گفت: در مواردی مانند دیپلماسی، انسان چاره‌ای جز مذاکره ندارد اما سند ۲۰۳۰ لزومی ندارد به دلیل اینکه قلم، قلمِ کفر است.

به گزارش شهرکریمه ، آیت‌الله محمدجواد فاضل‌لنکرانی در جمع اساتید و علمای حوزه علمیه قم، سند ۲۰۳۰ را مورد اشاره قرارداد و گفت: در اموری که مربوط به اساس نظام است آن حرفی که باید منبع باشد حرف مقام معظم رهبری است. برخی بیان می‌کنند که مواردی در سند ۲۰۳۰ وجود داشته که با اسلام سازگار نیست و برخی دیگر بیان می‌کنند که مفادی برخلاف اسلام در سند وجود ندارد، بنابراین باید نظری را قبول کرد که متبع باشد و آن نظر مقام معظم رهبری و ولی‌فقیه است.

وی ادامه داد: برخی مسوولان بیان می‌کنند که سند ۲۰۳۰ را متوقف کرده‌ایم، توقف این سند فایده ندارد باید آن را باطل کرد. باید در مقابل سند ۲۰۳۰؛ سندی جامع و اسلامی نوشت، صحبت مقام معظم رهبری این بوده که چرا با اعتقادی که به جامعیت دینی داریم غرب برای ما نسخه بنویسد، بنابراین باید سندی جامع و اسلامی نوشت تا به‌جای ۲۰۳۰ استفاده شود.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) بابیان اینکه سازمان‌های بین‌المللی از حقوق کودکان بی‌اطلاع هستند، خاطرنشان کرد: کشور ما باید به سازمان‌های بین‌المللی که از حقوق کودکان بی‌اطلاع بوده نسخه دهد، همچنین اکنون بهترین نظریه روانشناسی در اسلام است چرا در این زمینه‌ها کشور ایران به آنان نسخه ندهد؟ در مواردی مانند دیپلماسی انسان چاره‌ای جز مذاکره ندارد اما سند ۲۰۳۰ لزومی ندارد به دلیل اینکه قلم، قلمِ کفر است.

فاضل‌لنکرانی عنوان کرد: مسوولان باید به آنچه مقام معظم رهبری در رابطه با سند ۲۰۳۰ می‌خواهد عمل کنند.

وی با بیان اینکه باید اشکالات را رفع کرد تا کشور به راه خود ادامه دهد، تصریح کرد: کشور ما دنبال آرمان‌های امام (ره) است اگر فردی از این خط عبور کند، از مسیر دین خارج است.